Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

O nás / Historie AK

2007

V roce 2007 pokračují členové klubu (zejména dorostenky) ve skvělých výkonech. Na halovém Mistrovství Moravy a Slezska jsme získali celkem 8 medailí. Zlatou zásluhou Sylvy Škabrahové (400 m), o stříbrnou se zasloužila Andrea Zapalová (300 m, výška), Lukáš Lípa (dálka, trojskok), Ondřej Spazier (koule), bronz pak přivezly Petra Koryčánková (200 m) a Lucie Krtičková (výška). Z Mistrovství ČR přivezla jedinou medaili Sylva Škabrahová v běhu na 800 m dorostenek. Letní sezónu na dráze otevřelo opět akademické mistrovství, které hostil Liberec. Ondřej Spazier odtud přivezl stříbro z koulařského a bronz z diskařského kruhu. Na následném Mistrovství Moravy a Slezska jsme dokázali získat 11 cenných kovů. O pět zlatých se zasloužili Lukáš Lípa (dálka), Petra Koryčánková (200 m), Martina Schmidová (100 m), Sylva Škabrahová (400 m) a štafeta dorostenek na 4 x 100 m (Škabrahová, Schmidová, Koryčánková, Krtičková). Čtyři stříbrné přidali Lukáš Lípa (trojskok), Ondřej Spazier (koule), Andrea Zapalová (300 m), Martina Schmidová (200 m), zbylé dvě bronzové si na krk pověsili Jana Myrmusová (disk) a Karel Bittman (koule). Z Mistrovství ČR, které se konalo v Kladně, přivezly dorostenky další tři medaile. Nejcennější si na krk pověsila Sylva Škabrahová v běhu na 800 m, stejnou přidala s kolegyněmi Koryčánkovou, Krtičkovou a Schmidovou ve štafetě na 4 x 100 m. Třetí místo si pak připsala na trati 200 m Petra Koryčánková. Díky těmto skvělým výsledkům se hned tři závodnice dostaly do reprezentačního výběru pro Mistrovství světa dorostu, které v tomto roce hostil stadion ve Vítkovicích. V rozbězích na 800 m se blýskla osobním rekordem Sylva Škabrahová. Bohužel na postup do dalších bojů to nestačilo a obsadila celkové dvaadvacáté místo. Do štafet byly nominovány dvě naše závodnice. Na hlavním stadionu okusila atmosféru pouze jedna z nich. Petra Koryčánková obsadila se štafetou 12. místo a Martina Schmidová zažila atmosféru první velké akce pouze ze zákulisí. MČR v Kladně bylo také nominací na mezistátní utkání ČR - Slovensko - Maďarsko dorostu, které se konalo v Uherském Hradišti. I zde dokázala Škabrahová triumfovat a zakončila tak velice vydařenou sezonu. Pouze mimo soutěž si zaběhly sprint na 100 m Petra Koryčánková a 200 m Martina Schmidová, které obsadily čtvrté, respektive páté místo. Nadějemi do dalších let se jeví i mladší žáci. V nabité celorepublikové konkurenci se zúčastnila trojice závodníků již III. olympiády dětí a mládeže. Jakub Žurovec obsadil čtvrté místo v běhu na 60 m a pomohl štafetě 4 x 60 m k vítězství. Dominik Kubalák obsadil také čtvrté místo v běhu na 800 m, pouze o jednu příčku hůře skončila Eliška Dřímalová ve sprintu na 300 m.

V soutěžích družstev jsme si také vedli obstojně. V mladším žactvu nám začaly vyrůstat nové naděje, a to se projevilo postupem chlapců i dívek do krajského přeboru. Chlapci dokonce dokázali postavit i družstvo B, které zde skončilo na pátém místě. V krajském přeboru pak chlapci i dívky obsadili shodně třetí místo. V krajském přeboru staršího žactva obsadili žáci třetí, žákyně pak čtvrté místo a do dalších bojů nepostoupily. V druhé lize zabojovaly oba celky a muži i ženy postoupili do baráže o I. ligu. Zde obsadili muži třetí místo a ženy skončily o dvě místa hůře, páté. Ani jedno z družstev tedy postoupit nedokázalo.

Jako každoročně i v tomto roce jsme měli zastoupení v anketách vyhlašovaných městem Hodonín a ČSTV. V anketě Sportovec okresu Hodonín si ocenění odnesli Antonín Slezák v kategorii trenér, Petra Koryčánková v kategorii talent a štafeta dorostenek na 4 x 100 m (Koryčánková, Krtičková, Škabrahová, Schmidová) jako mládežnický kolektiv. V anketě Sportovec města Hodonína ukořistila cenu pro nejlepší žákyni Veronika Paličková, jako kolektiv byla opět vyhlášena štafeta dorostenek a Petra Šímová byla oceněna za celoživotní reprezentaci města.

« na začátek

Rok 2008
přinesl další skvělá umístění jak v hale, tak na otevřené dráze. Na halovém Mistrovství Moravy Slezska jsme získali celkem deset medailí. O ty nejcennější se zasloužili Lukáš Lípa (trojskok), Sylva Škabrahová (400 m), Lucie Krtičková (výška). Stříbro získaly Martina Schmidová (200 m), Petra Koryčánková (400 m), Sylva Škabrahová (200 m), bronz pak Ondřej Spazier (koule), Lukáš Lípa (dálka), Tomáš Slezák (200 m) a Andrea Zapalová (200 m). Tato umístění potvrdily dorostenky a juniorky na svém MČR, kde titul halové dorostenecké mistryně v běhu na 800 m získala Sylva Škabrahová. Stříbrnou medaili si z výškařského sektoru odnesla dorostenka Lucie Krtičková a stejný kov si ve finále dvoustovky vyběhla i juniorka Petra Koryčánková. Bronzovou medaili ve vrhu koulí přivezl z Akademického MČR Ondřej Spazier.

Letní sezónu nastartovala Mistrovství Moravy a Slezska všech kategorií. V celkovém součtu získal náš klub 12 cenných kovů. Vítězství si vychutnali Lukáš Lípa (trojskok), dorostenky Andrea Zapalová (200 m), Sylva Škabrahová (400 m) a žáci ve štafetě 3 x 300 m (Kubalák, Žurovec, Šubín). Stříbrnou získali dorostenka Jana Myrmusová (disk), juniorka Petra Koryčánková (400 m), Andrea Zapalová (400m), Lukáš Lípa (dálka), Petra Koryčánková (200 m), bronz pak junior Tomáš Slezák (400 m), dorostenka Lucie Krtičková (výška) a žák Dominik Kubalák (1 500 m př.). Po mnoha letech se také uskutečnilo Mistrovství Jihomoravského kraje staršího i mladšího žactva, na němž jsme získali 29 medailí, a to 13 zlatých, 8 stříbrných a stejný počet bronzových. Svého posledního akademického mistrovství se také zúčastnily opory mužského družstva Lukáš Lípa a Ondřej Spazier, kteří shodně získali stříbro ve svých disciplínách, a to v dálce, respektive v kouli. Mistrovství republiky dorostu a juniorů přineslo čtyři cenné kovy a všechny měly bronzovou hodnotu. V juniorkách si hned dvě medaile pověsila na krk Martina Schmidová ve sprintu na 100 a 200 m, další přidala ve stejné kategorii Petra Koryčánková na čtvrtce. Mezi dorostenkami se v disku prosadila Jana Myrmusová. Nominaci do reprezentace si tímto zajistila Martina Schmidová, která se s reprezentačními kolegyněmi z krátké štafety statečně poprala s konkurentkami z Chorvatska, Maďarska a Slovinska a pověsila si na krk stříbrnou medaili. Na dorostenecké trojutkání ČR - SR - Maďarsko se nominovala i Jana Myrmusová a v diskařské soutěži obsadila páté místo.

V soutěžích družstev si nejmladší kategorie vedly na výbornou. Mladší žáci i žákyně zvítězili v okrese i v kraji. Starší žactvo obsadilo v kraji shodně třetí místo a do dalších bojů se bohužel neprobojovalo. V druhé lize dokázali základní část muži vyhrát a ženy obsadily druhé místo. V baráži o první ligu ovšem uspělo jen jedno družstvo. I když obě družstva obsadila shodně třetí místo, ženy se do I. ligy pro rok 2009 nominovaly. Muži zůstali před branami postupu.

Jako již tradičně se objevují naši zástupci v tradičních anketách. Trenérem okresu se stala trenérská dvojice Zdeněk Lípa a Antonín Slezák, talentem do 15 let Tereza Korvasová a kolektivem okresu družstvo žen za postup do druhé nejvyšší soutěže. Tereza Korvasová uspěla v anketě o sportovce města Hodonína, kde byla oceněna jako nejlepší žákyně. Nejlepší juniorkou byla vyhlášena Petra Koryčánková a za celoživotní reprezentaci města byl oceněn jubilant Miroslav Antoš, který oslavil krásné kulaté 90. narozeniny.