Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

ÚSPĚŠNÉ VÍKENDOVÉ STARTY NAŠICH ZÁVODNÍKŮ

Je za námi další víkend, který byl plný atletických závodů jak pro naši mládež, tak i pro jednotlivé kategorie dospělých.

Již v sobotu 13.5.2017 proběhly celorepublikové první kola jednotlivých soutěží družstev. Naši muži a ženy letos závodí ve II. lize a její první kolo hostilo Uherské Hradiště. Jelikož obě naše družstva odjížděla do U.H. ve značně oslabených sestavách (zejména z důvodu zranění), nastaly zde obavy, abychom byli dostatečně konkurenceschopní. Tyto obavy se ale zejména u kategorie mužů ukázaly jako naprosto zbytečné a naši muži předvedli opravdu výborné výkony a nakonec obsadili v soutěži družstev celkové 2. místo (188 bodů), těsně za domácím Uherským Hradištěm (216 bodů). Druhé kolo soutěže (3. června) hostíme na domácím stadionu a pokud bude naše družstvo v plné sestavě věřím, že můžeme pomýšlet i na vítězství.  Ženy skončily v soutěži na 6. místě s celkovým počtem 82 bodů. V obou soutěžích předvedli naši závodníci řadu kvalitních výkonů a je potřeba vyzdvihnout zejména  vítěze jednotlivých disciplín. U mužů snad nestárnoucího Lukáše Lípu, vítěze dálky (6,58 m), těsně druhého v trojskoku (13,44 m), který dokáže úspěšně běhat i dlouhé silniční běhy, dále vítěze běhů na 200 a 400 metrů Borise Pribila (22,87 s resp. 50,07s), vrhače Viktora Čepáka, jenž suverénně ovládl jak hod oštěpem (54,77 m) tak vrh koulí (14,06 m) a to ještě stačil obsadit 5. místo v hodu diskem. V ženách se blýskla vítězstvím v běhu na 400 m Marie Bušinová (58,55 m), která obsadila ještě 3. místo na dvoustovce (25,60 s) a vítězná štafeta na 4 x 100 metrů ve složení Bušinová, Cáhlíková, Mikulecká, Němečková, která zaběhla čas 51,32 s. Výsledky dalších našich závodníků jsou uvedeny v sekci VÝSLEDKY.

Taktéž v sobotu se konalo 1. kolo naší nejvyšší soutěže družstev - Česká spořitelna extraligy mužů a žen v Praze na Julisce. I zde měl náš oddíl zastoupení v podobě bratrů Sasínků. Filip letos hostuje za oddíl PSK Olymp Praha a Patrik za VSK Univerzitu Brno.

Jako první nastoupil k běhu na 800 m Patrik Sasínek, který ve svém rozběhu obsadil sedmou příčku za výkon 1:57,44 min.. I když Patrik pomýšlel určitě na ještě lepší čas, se svým prvním letním startem může být spokojený. Předvedl nebojácný výkon a od startu až na hranici 600 metrů se usadil na čele závodu a diktoval tempo. Posledních sto metrů byla znát ještě určitá nevyběhanost, ale pokud „chytne“ dobrý závod, kde se dokáže tzv. vyvézt, můžeme se dočkat výkonu kolem 1:55 min.. V rámci testu, na trenérův pokyn si Patrik ještě střihnul osmistovku v závodě na 1500 m, kde běžel i je ho bratr Filip.

Filipův závod na 1500 m – další sólo závod stylem start – cíl. S trenérem Antonínem Slezákem bylo domluveno běžet tempově až do kiláku, potom poslední čtvrtku zrychlit a zaběhnout limit na mistrovství Evropy do 23 let (3:44,95 min). Filip to do puntíku splnil a jeho zrychlení na poslední čtvrtce, kdy se rapidně zvětšuje náskok na ostatní soupeře je doslova oku lahodící. Na první start v sezóně zaběhnutých 3:44,09 min. a splněný limit na ME do Bydhoště – paráda. Oba dva ještě běželi štafetový závod na 4 x 400 metrů (Filip svůj úsek za 48,8 s a Patrik 51,8 s).

Neděle 14.5.2017 byla ve znamení Přeboru JmK staršího a mladšího žactva konaného v Břeclavi. Spousta našich žáků a žákyň předvedla krásné výkony a někteří dokonce dosáhli na medailové umístění. Zde je přehled těch nejúspěšnějších:

Zlato ve vrhu koulí žáků získal Šimon Orviský za výkon 11,75 m. Taktéž zlato v hodu kladivem získala Klára Kolibová výkonem 29,18 m. Další zlatou v běhu na 300 m mladších žáků si odvezl David Tříska za čas 44,77 s. Gabriela Zugarová brala stříbro za výkon 43,07 s v běhu na 300 metrů žákyň a v běhu na 800 metrů vybojovala bronzovou medaili Kristýna Čajková časem 2.24,72 min. Výsledky všech ostatních závodníků jsou opět v sekci VÝSLEDKY.

Všem velmi gratulujeme a přejeme i nadále úspěšnou sezónu!