Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

BOMBA - FILIP SASÍNEK ZÍSKAL NA HALOVÉM MISTROVSTVÍ EVROPY BRONZOVOU MEDAILI !!!

Svou první velkou medaili vybojoval o víkendu na Bělehradském HME Filip Sasínek. V taktickém běhu se dokázal prosadit a získat 3. příčku.

Filip se snažil držet v průběhu závodu v popředí, aby měl kontakt s prvními závodníky a mohl jim pak ve finiši ukázat co v něm je. Tak se taky stalo a je z toho historický úspěch pro náš klub.

"Je to největší úspěch historie klubu. Nikdo z našich kmenových závodníků na takové velké akci nezískal medaili. Spousta z našich členů se zúčastnila juniorského či dorosteneckého mistrovství světa či Evropy, ale nikdo nezískal medaili. Mezi dospělými je to unikátní,“ říká Lukáš Lípa.

Filip předvedl svou formu již v rozběhu, kde zvítězil a porazil i ,nyní už halového vícemistra Evropy, švéda Berglunda. Dalo se čekat, že z toho bude dobrý výsledek. Ale tomu, že vybojuje medaili, mohl věřit jen velký optimista. Na startovní listině figurovalo několik velkých jmen, ale ani toho se Filip nezalekl.

„Věděl jsem, že to bude nahuštěné. Doufal jsem, že nezůstanu stranou. Ale nechtěl jsem to dát nikomu zadarmo, do každého závodu se snažím jít pro vítězství. A i když je to bronz, je to super. Je to moje první medaile a cítím se nesmírně šťastný," prohlásil Filip Sasínek

Nemalý podíl na tomto skvělém výsledku má také trenér Antonín Slezák, který dohlíží na celou Filipovu přípravu a byl také přímo v Bělehradě, kde na vše dohlížel a radil Filipovi, jak si v závodě počínat.

Gratulujeme Filipovi a věříme, že to není naposledy, co o sobě dalo duo Slezák-Sasínek takovýmto výsledkem vědět.

 

 

Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/

Fotogalerie