Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

První halové starty našich závodníků v sezóně 2017

V sobotu 21. ledna se v bratislavské sportovní hale Elán konalo otevřené halové Mistrovství Středoslovenského atletického svazu dospělých, dorostu a žactva pro rok 2017, kde i několik atletů z našeho oddílu poprvé otestovalo svou formu.

Největší zastoupení jsme měli v běhu na 800 m, kde kluci ze skupiny „Štrekařů“ běželi na úvod halové sezóny nejkratší trať z běhů na střední vzdálenosti a tím pádem testovali své rychlostní schopnosti, jelikož většina z nich běhá daleko delší tratě. A do nové sezóny vkročili vskutku úspěšně. Časem 2:02,87 min. obsadil David Kákona celkově 2. místo za slovenským reprezentantem Jozefem Pelikánem, jen pouhou sekundu za Davidem doběhl Martin Rebenda v čase 2:03,85 min. celkově na čtvrtém místě (ještě minulý týden se léčil z chřipkového onemocnění), devátý nejlepší čas 2:08,35 běžel Honza Karafiát a na 12. místě doběhl Olda Maláník v čase 2:13,29 min.

Velice pěkný výkon předvedla ve výšce dorostenek Zuzka Dymáčková, která výkonem 153 cm opanovala tuto krásnou disciplínu a ještě si stihla zaběhnout 800 m, kde v čase 2:41,11 min doběhla na druhém místě. Ve výšce, avšak tentokrát v kategorii starších žaček startovala také Martina Ondráková, která zdolala 125 cm.

Zastoupení jsme měli i v nejkratších sprintech, kde Kateřina Maňásková vyhrála 4. rozběh na 60 m časem 8,61 s a celkově skončila mezi všemi žačkami na krásném 4. místě. V běhu na 150 m taktéž vyhrála svůj rozběh ( 21,36 s) a tímto časem obsadila celkové 5. místo. Na trati 150 m bojovala i Emma Jančálek, která časem 24,72 s doběhla ve svém rozběhu na 3. místě a celkově obsadila 33. místo mezi žačkami (nutno podotknout, že s nepříjemným pádem těsně před cílem).  Daleko lépe se jí dařilo v běhu na 300 m, kde jí za čas 46,62 patřilo celkové 4. místo. V kategorii starších žáků se v běhu na 60 m představil Šimon Orviský, který zaběhl tuto trať za 8,33 s a tímto výkonem skončil celkově na 11. místě a poté si ještě odskočil do sektoru pro vrh koulí, kde bral 4. místo za výkon 10,47 m.

Další člen našeho oddílu Filip Dvořák tentokrát testoval svou formu v pražských halách. Nejprve běžel 20. 1. 2017 v Praze na Strahově trať 300 m za 36,80 s a druhý den v pražské Stromovce zaběhl na trati 60 m čas 7,28 s.