Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Filip Sasínek v rekordu mistrem ČR mezi seniory

Filip Sasínek v rekordu mistrem ČR mezi seniory

Tento víkend hostila ostravská hala republikový šampionát mužů a žen, kterého se zúčastnila i trojice, respektive čtveřice našich závodníků. Skvělé atmosféře přispěla plná hala fandících diváků, kteří vytvořili atmosféru, jakou tyto závody ještě nezažily. Hala má mezinárodní parametry, které v ČR žádná jiná hala nemá. V pražských halách chybí místa pro diváky, rozcvičovací prostory, zázemí pro sportovce. To vše v Ostravě je a hala je kvalitní po všech stránkách.
Kvalitu haly potvrdily i skvělé výkony, rekordy mistrovství i splněné limity na vrcholné akce. O splnění limitu se pokoušel i Filip Sasínek. Ve vzduchu visel limit pro halové mistrovství světa v Portlandu nebo limit pro venkovní Mistrovství Evropy, které letos hostí Amsterdam. „S trenérem cílíme především na letní sezonu. Chtěl jsem běžet limit na Mistrovství Evropy, abychom již měli splněno, ale zatím to nevyšlo. Běželo se mi dobře, v této sezoně se mi neběželo líp, ale koncovka ještě nebyla úplně ono. Před námi je však letní sezona a připravíme se na ni,“ okomentoval své počínání svěřenec trenéra Antonína Slezáka Filip Sasínek. Prvních 600 m mu rozbíhal jeho mladší bratr Patrik Sasínek. „Brácha odvedl dobrou práci a pomohl mi ke skvělému času, na který bych bez něj nedosáhl,“ komentoval bratrovu pomoc Filip. Zbylou část musel Filip „doválčit“ sám.
Cílem proběhl v druhém nejlepším čase své kariéry 3:41,45 min. Lépe Filip běžel jen 16. ledna na otevřeném přeboru Moravskoslezského kraje rovněž v Ostravě (3:41,37 min). Bohužel na limit pro ME v Amsterdamu to nestačilo. Pro tuto akci je limit nastaven na hranici 3:40,25 min což je zároveň měkčí z limitů na Olympijské hry v Riu. Vítězný čas Filipovi přinesl také další rekordní zápis do statistik, když překonal rekord šampionátu v hale. Druhý cílem proběhl Petr Vitner, který se dvě třetiny závodu držel těsně za Filipem. Ten dosáhl nakonec času 3:48,99 min. Na třetím místě doběhl Josef Šimsa z Dukly Praha časem 3:54,26 min.
Dařilo se i dalším hodonínským závodníkům. David Kákona si v sobotním závodě vylepšil osobní rekord na 3000 m časem 8:47,27 min. Tento výkon stačil na konečné 11. místo. Z vítězství se radoval Adam Zenkl z domácího SSK Vítkovice. Na bronzovou medaili bylo potřeba zaběhnout 8:33,77 min. Tohoto výkonu dosáhl závodník ASK Slavia Praha Michal Šmahel.
Před týdnem bronzový závodník z republikového šampionátu mezi juniory Filip Dvořák si odbyl premiéru i mezi seniory. V rozbězích na 400 m zkoušel vylepšit svůj osobní rekord 49,70 s. To se mu bohužel nepovedlo a výkon 50,41 s mu stačilo na konečné 12. místo. Na postup do šestičlenného finále bylo potřeba rychlých 48,31 s.

Výsledky z Ostravy

 

Foto: Eduard Erben (www.atletika.cz)

Fotogalerie