FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Filip Sasínek překonal český rekord na míli

Filip Sasínek dosáhl další mety

Běžec Filip Sasínek dosáhl v posledních dnech další skvělých výsledků. Po roce se 12. února vrátil do atletické haly v Linci, kde vloni překonal na trati 1500 m evropský juniorský rekord v hale. Skvělou formu ukázal i letos a ve velmi kvalitně obsazeném závodě doběhl druhý v čase 3:45,37 min. V závodě podlehl pouze závodníkovi z Turecka Ramazanovi Özdemirovi, který zvítězil časem 3:45,05 min. Na třetí příčce doběhl další český závodník Petr Vitner (3:45,91 min).
Závod v Linci ovšem jako by byl jen lepší tréninkem. O pět dní později totiž Filip Sasínek vyběhl v městečku Athlone v centrální části Irska na svou první míli v hale a hned z toho byl český rekord, a to již mezi dospělými. V konkurencí nabitém závodě kraloval Etiopan Dawit Wolde, který zaběhl druhý nejlepší letošní světový výkon 3:54,02 min. Na druhém místě se radoval svěřenec trenéra Antonína Slezáka Filip Sasínek z neuvěřitelného úspěchu. V cíli se časomíra zastavila na výkonu 4:00,07 minuty, což znamenalo o více než vteřinu vylepšený český rekord na této distanci. Do této chvíle byl rekord v držení Jana Kubisty, který v roce 1984 zaběhl v Los Angeles míli za 4:01,3 minuty. Na třetím místě doběhl Lewis Moses z Velké Británie v čase 4:02,40 minuty.
To v pražské hale Otakara Jandery se konalo 14.2. Mistrovství České republiky v chůzi. Naší jedinou zástupkyní byla Sabina Bočková. Ta byla díky skvělému času, kterým vládne českým tabulkám mezi žákyněmi (17:15,93 min) na tříkilometrové trati, hlavní favoritkou na titul mistryně ČR. Tento předpoklad naplnila výkonem 17:58,49 min. Na distanci čítající v hale 15 kol nenašla přemožitelku a stala se tak mistryní České republiky mezi žákyněmi. Druhá v cíli Amálie Mynářová z Frýdku-Místku zaostala o deset vteřin (18:08,06 min), na třetím místě prošla cílem Tereza Štulcová z Kladna (18:29,60 min).