Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Filip Sasínek úspěšně vykročil do nové sezony

Běžec Filip Sasínek úspěšně vykročil do nové sezony. Hned při svém prvním startu ukázal, že to s myšlenkami na Olympijské hry v Riu myslí zcela vážně. V nově postavené atletické hale v Ostravě, která patří k těm nejlepším v Evropě, se představil na startu závodu na 1500 m. V závodě neměl žádnou konkurenci. Přesto dokázal zaběhnout čas 3:41,37 minuty, čímž si vylepšil osobní rekord o dvě a půl vteřiny (3:43,83 min Linec 2015). O tom, že je to výborný čas, svědčí i skutečnost, že limit Českého atletického svazu na Mistrovství světa dospělých v americkém Portlandu je 3:42,00 min. Entry limit IAAF je však ještě rychlejší (3:39,50 min). Pro tento limit bude nutné běžet na hranici českého halového rekordu kategorie mužů do 22 let, který má v držení Radim Kunčický (RH Praha) z roku 1989 (3:39,34 min). Na první závod je to bezpochyby pro Filipa Sasínka výtečný počin.
Na druhém místě v kategorii mužů doběhl Filipův tréninkový kolega David Kákona, který protnul cílovou pásku s výraznou ztrátou v čase 4:13,46 min. V kategorii juniorů na stejné trati skončil na třetím místě Martin Rebenda, který trať zvládl za 4:15,80 min. Zbytek závodníků se představil na trati 400 m. Mezi juniory doběhl na sedmém místě Patrik Sasínek v čase 53,25 s, mezi dorostenci na 11. místě Jakub Škojec (57,91 s), na 12. místě pak Oldřich Maláník (57,98 s).