Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

„Kluka z plakátu“ Filipa Sasínka provází úspěšná sezona

Běžec Atletického klubu Hodonín Filip Sasínek prožívá úspěšnou sezonu. Díky svým úspěchům zdobí Filip plakát lákající na Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let, které pořádá domácí Atletický klub Hodonín na stadionu U Červených domků poslední srpnový víkend. Filip je v letošní sezoně jednoznačně naše největší hvězda, proto padla volba právě na něj. Předpokládáme, že získá cenný kov i na tomto mistrovství.
Filip Sasínek kraloval již halové sezoně. K titulu mistra ČR v hale na 3000 m přidal především parádní vystoupení na tratích 800 a 1500 m. Trať 1500 m přitom Filip dokázal v Linci běžet za skvělých 3:43,83 minuty, což znamenalo nejen vylepšení českého rekordu, ale také nejlepší evropský čas všech dob běžený v hale mezi juniory. Na obou tratích splnil limit na Mistrovství Evropy dospělých v hale, které hostila pražská O2 aréna. S trenérem Antonínem Slezákem se rozhodl pro trať 800 m. Na start se postavil s odhodláním a 550 m byl také ve vedení. V závodě si ovšem vybral nováčkovskou daň a nakonec doběhl na celkovém 32. místě. Na postup do semifinále by mu přitom stačily hned dva sezónní časy.
I přes drobné zdravotní potíže dokázal Filip „bodovat“ i v letní části sezony. Na Mistrovství ČR juniorů vybojoval titul mistra na 1500 m. Týden poté se postavil na start tratě 3 km s překážkami na šampionátu seniorů, kde měl poslední možnost splnit limit na juniorské Mistrovství Evropy ve Švédsku. To se mu také pohodlně podařilo a skončil druhý za českou seniorskou jedničkou Lukášem Olejníčkem. Na vlastním šampionátu bohužel tolik štěstí neměl. Ve třetím kole závodu soupeř Filipovi nešťastně přišlápl nohu a ačkoli Filip svůj rozběh doběhl, čas 9:11,84 minuty jej odsoudil k prvnímu nepostupové příčce a celkovému 16. místu. Přitom na postup „stačil“ čas 9:09,75 minuty. Filip si věřil na jednu z medailí, které nevisely příliš vysoko. Na bronz ve finále stačilo zaběhnout 8:58,11 min, na stříbro o 4 vteřiny rychleji a titul, který získal Ital Chiaappinelli, ležel na metě 8:47,58 min. Filip vede juniorské tabulky na tratích 800 m, 1500 m a 3000 m. I na nadcházejícím domácím mistrovství si Filip brousí zuby na jednu z medailí.
Přípravy již finišují a v podstatě dolaďujeme jen drobnosti. Přípravy zabraly více jak rok, když připočteme i kandidaturu a další věci okolo. Teď se jen těšíme na závodníky a kvalitní výkony. Doufáme, že padnou i rekordy stadionu a nejlepší výkony sezony. Tímto zveme všechny diváky, aby se přišli podívat. Určitě bude na co. Program MČR je v sobotu od 12.30 a v neděli pak od 10.30 hodin. Přijďte i vy podpořit nejen domácí závodníky.