Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Filip Sasínek má za sebou první velký start mezi seniory

Hodonínský běžec Filip Sasínek neplánovaně v halové sezoně splnil dokonce dva limity na halové Mistrovství Evropy, které hostila pražská O2 aréna. V nabitém čtyřdenním programu si i přes splnění limitu na 800 i 1500 m vybral kratší z tratí, na kterou se nominoval výkonem 1:49,00 min na mítinku ve Vídni.
Na ostrý start se Filip postavil ve čtvrtém běhu. Závod rozběhl, jak je jeho zvykem, na samém čele a odtáhl celý chumel závodníků celých 550 m. Bohužel poté jej mnohem starší a zkušenější závodníci začali předbíhat a semifinálový sen se rozplynul. Časem 1:51,08 min doběhl ve svém běhu na 5. místě a celkově byl klasifikovaný jako 32. Přitom nebylo k postupu daleko. Posledním postupujícím semifinalistou byl další český závodník Matěj Pavlíček, kterému k postupu časem stačilo běžet 1:49,43 min.
Filip Sasínek si tak odbyl premiéru mezi seniory a již vzhlíží směrem k Evropskému šampionátu juniorů, které hostí švédské město Eskilstuna. Zde by měla být Filipovou prioritou trať 3000 m překážek.
Vše ovšem pro naše atlety začalo již ve čtvrtek, kdy pořadatelé zařadili do předprogramu štafetové výběry krajů na 8 x 200 m. Celkem se na start postavilo šest vybraných krajských štafet, mezi kterými nechyběla ani ta jihomoravská. Ve výběru starších žáků a žákyň se objevili i dva naši závodníci, mistři republiky z halové šampionátu v Jablonci, Michaela Knotková a Štěpán Voborník. I díky jejich skvělé formě skončil výběr Jihomoravského kraje na druhém místě (3:19,93 min) těsně za výběrem Prahy 1 (3:19,40 min). Třetí příčku obsadila štafeta Středočeského kraje.
Nezbývá než závodníkům pogratulovat a těšit se, co přinesou závody pod otevřeným nebem, které začnou v měsíci dubnu.