Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Veronika Paličková těsně od postupu na Olympiádu mládeže

Sprinterka Veronika Paličková bojovala ve dnech 30.5. až 1.6. o postup na Olympiádu mládeže, která proběhne v čínském Nankingu. Evropskou kvalifikaci hostilo ázerbájdžánské Baku, kde Veronika bojovala hned na dvou distancích. Lepšího umístění dosáhla na kratší z nich. Z rozběhu na 100 m hladce postoupila z prvního místa ve svém běhu a potvrdila, že i bez nedovolené podpory větru umí běhat rychle. Čas 11,98 s je nejrychlejší stovka v republice v kategorii dorostenek.
Finálový závod je ovšem něco úplně jiného. Z něj měly zaručený postup do Číny první čtyři sprinterky v cíli. I přes skvělý start a výborných prvních 60 m nedosáhla Veronika na postup a v cíli po vyhodnocení cílové kamery skončila na 6. místě výkonem 12,11 s. Soupeřka z Francie i čtvrtá, nakonec postupující sprinterka z Rumunska, měly shodný čas 12,10 s. Vítězka z Polska Ewa Swoboda jasně zvítězila časem 11,66 s.
Na dvousetmetrové trati Veronika již na postup do finále nestačila. Letošní nejlepší výkon 24,86 s stačil v součtu čtyř rozběhů na konečné 12. místo. I tak se ukázalo, že Veronika patří ve své kategorii mezi nejlepší sprinterky v Evropě.

 

Fotogalerie