Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Osm medailí z Mistrovství Moravy a Slezska v hale

Naši atleti mají za sebou další úspěšný závod. Z Mistrovství Moravy a Slezska v hale dokázali přivést celkem osm medailí, z toho dvě zlaté a po třech stříbrných a bronzových. Jako již každoročně se konalo toto mistrovství v Bratislavské hale Elán, jelikož ani na Moravě ani ve Slezsku žádná atletická hala nestojí. Největším problémem tedy zůstává, že program je velmi náročný a dlouhý. V jeden den soutěží ve všech disciplínách, vyjma vrhu koulí všechny kategorie od staršího žactva po dospělé. Toto není závod, který by byl vrcholem sezony, proto jsme omezili starty jednotlivých závodníků pouze na jeden start, jinak si troufáme říct, že by to cinklo i vícekrát.
O nejcennější kov se zasloužil Filip Sasínek. Zatím postupně prodlužuje délku svých závodních tratí a tentokrát z toho byl triumf na 3000 m v novém osobním a okresním rekordu 8:32,43 minuty. O druhou zlatou medaili se zasloužila dorostenka Veronika Paličková v nejkratším halovém sprintu na 60 m. V rozběhu vylepšila své letošní maximum na 7,62 s a ve finále nedala soupeřkám šanci a svůj čas ještě o pět setin vylepšila. Časem 7,57 s vládne českým tabulkám dorostenek.
Skvělými osobními maximy se blýskl mladší z bratrské dvojice Sasínků. Patrik získal dvě stříbra mezi dorostenci na 400 a 800 m. Na kratší trati mu k tomu dopomohl výkon 53,73 s, na dvojnásobné trati pak 2:02,93 minuty. Třetí stříbro získala Michaela Knotková. Tato teprve mladší žákyně dokázala konkurovat až o dva roky starším soupeřkám a na trati 800 m vylepšila okresní rekord své věkové kategorie na 2:21,38 minuty a patří mezi velké talenty. Bronzovou medaili získal v nejkratším sprintu juniorů Jakub Žurovec, který vylepšil svůj osobní rekord na 7,08 s. Ve finále ještě 4 setiny ubral a na okrese nikdy nikdo rychleji trať 60 m neběžel. V závodě na 3000 juniorů sekundoval Filipu Sasínkovi David Kákona, který si taktéž vylepšil absolutní osobní rekord a mohl si na krk pověsit bronzovou medaili za výkon 9:16,11 minuty. Poslední medailí do sbírky přispěla v soutěži ženských výškařek Lucie Krtičková, když úspěšně zdolala výšku 159 cm.
Smůlu měl Dominik Kubalák, kterému medaile jen těsně unikla a skončil mezi muži na 400 m na 4. místě výkonem 51,04 s. Čtvrtou příčku obsadil na téže trati juniorů i David Herka časem 52,31 s, v kategorii dorostenců na tříkilometrové trati zůstala „bramborová“ medaile na Martina Rebendu za skvělý osobák 10:09,59 min.
Výsledky ostatních závodníků: Ondřej Kučeřík (9. místo 400 m jun. – 53,14 s), Jakub Klimeš (10. místo 3000 m jun. – 10:02,76 min), Jakub Škojec (9. místo 800 m žáci – 2:29,43 min), Adéla Sedlářová (8. místo 400 m dorostenky – 63,12 s), Kateřina Korvasová (11. místo 800 m žákyně – 2:36,93 min), Darina Dvorská (60 m ženy R – 8,98 s), Adéla Herzánová (60 m př. juniorky F – 10,18 s – oddílový halový rekord), Renáta Prucklová (60 m žákyně R – 8,76 s, 300 m R – 49,51 s), Adéla Šrůtková (60 m žákyně R – 8,75 s).