Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Veronika Paličková 11. v Evropě mezi juniorkami

Veronika Paličková 11. v Evropě mezi juniorkami

Talentovaná sprinterka Veronika Paličková dosáhla na další skvělý úspěch. V italském Rieti se konal od 18. do 21. července Evropský šampionát juniorů a juniorek. Mladá svěřenkyně Zdeňka Lípy se nominovala pro tento závod, i když věkem spadá ještě do kategorie dorostenek. V přímém souboji se tedy musela utkat se soupeřkami o dva až tři roky staršími.
Svého cíle postoupit z rozběhů do dalších bojů se zhostila s grácií. Ve čtvrtém rozběhu postoupila přímo ze třetího místa do semifinálových bojů výkonem 11,90 s. V součtu všech postupujících jí i tak skvělý výkon stačil „až“ na 16. místo v pořadí. Společně s Veronikou postoupily i další dvě české závodnice Martina Černochová a Klára Seidlová. Do obou semifinálových běhů bohužel opět zasáhl silný protivítr, který se závodnicemi pěkně zamával, a vládl poté po celý zbytek šampionátu. Ze semifinálových běhů měly finále zajištěny pouze závodnice z první trojice, které doplnily dvě s nejrychlejším následným časem. Veronika v silném protivětru svůj rozběhový čas bohužel nezopakovala a ve svém semifinále doběhla osmá. Druhý běh byl ovšem ještě pomalejší a nakonec 12,13 s stačilo Veronice na 11. místo, což je mezi staršími juniorkami na Mistrovství Evropy obrovský úspěch. Ani finále nebylo nakonec tak daleko, stačilo „jen“ 12,03 s. Ve finále přece jen Česká republika zastoupení měla. Klára Seidlová nakonec dokázala ve finálovém běhu urvat skvělý bronz.
Veronika měla za úkol rozběhnout také štafetu 4 x 100 m. Ze dvou rozběhů, celkem tedy 11 štafet, mohla do nedělního finálo projít pouze osmička. Postupový klíč byl první tři v běhu a k nim další dvě s nejrychlejšími časy. Ve druhém semifinále čítajícím pět kvartet rozběhla Veronika na prvním úseku slibně štafetu a předávala Karolině Hlavaté v kontaktu s ostatními. Na třetím úseku dopředu posunula českou štafetu medailistka ze stovky Klára Seidlová, která bohužel již další semifinalistce ze stometrové trati Martině Černochové kolík nepředala. Smolně tak česká štafeta uvolnila místo ve finále jiné.
Nyní čeká naše závodníky krátká pauza, po které se opět v srpnu vrátí k dřině a v půli měsíce i k závodění. Nejbližšími závody jsou srpnové atletické čtvrtky, které máme většinou vrhačské a testovací, 17.8. se poté koná chůze pro poslední kolo I. ligy, 18.8. pořádáme tradiční Memoriál Jardy Pelikána ve sprinterském trojboji, o týden později je poslední kolo I. ligy, kde, doufám, uhájíme pódiová umístění, a poslední srpnový víkend se koná v Ústí nad Orlicí Mistrovství České republiky do 22 let. Samozřejmě celé září a první týden v říjnu se také ještě závodí. Nejbližší závody brzy najdete v aktualizovaném kalendáři.
 

Kompletní výsledky zde

Fotogalerie