Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Tereza Korvasová čtvrtá na Světovém poháru ve francouzském Gap

Tereza Korvasová čtvrtá na Světovém poháru ve francouzském Gap

Tereze Korvasové se sice nepodařilo probojovat na Mistrovství světa dorostu do ukrajinského Doněcku, za to dostala pozvánku k jinému, neméně zajímavému reprezentačnímu startu. Francouzské alpské městečko Gap hostilo závod Coupe du Monde Jeunes de Course en montagne, tedy Světový pohár v běhu do vrchu kategorie dorostu. Závod konající se za příznivého počasí 7. července na start přilákal celkem patnáct družstev dorostenců a o dvě družstva méně dorostenek.
Dívky musely absolvovat jeden okruh měřící 2600 m s převýšením 170 m. První polovina trati stoupala, druhá klesala směrem k cíli. Dorostence čekala trať čítající dva okruhy, tedy dvakrát tolik, co pro dívky.
Tereza si v konkurenci evropských soupeřek doběhla pro nejlepší umístění z českého týmu, a to pro 4. místo. Zvítězila závodnice z Turecka Burcu Subatanová časem 13:24 min, druhé místo obsadila polská závodnice Magdalena Diasová časem 13:38 min, na třetím místě finišovala Georgia Garnerová z Walesu v čase 13:47 min a jen 2 setiny za ní doběhla právě Tereza Korvasová (13:49 min). Nejlepší z českých dorostenců byl na 12. místě klasifikovaný Dominik Kubec.
Tříčlenné družstvo českých reprezentantek skončilo celkově na 7. místě, trojlístek českých dorostenců o jednu pozici hůře, tedy 8. V příštím roce se ve městě Gap uskuteční Světový pohár v běhu do vrchu juniorů a dospělých.

Kompletní fotogalerii naleznete zde

 

Fotogalerie