Aktuálně

Tereza Korvasová čtvrtá na Světovém poháru ve francouzském Gap

Tereza Korvasová čtvrtá na Světovém poháru ve francouzském Gap

Tereze Korvasové se sice nepodařilo probojovat na Mistrovství světa dorostu do ukrajinského Doněcku, za to dostala pozvánku k jinému, neméně zajímavému reprezentačnímu startu. Francouzské alpské městečko Gap hostilo závod Coupe du Monde Jeunes de Course en montagne, tedy Světový pohár v běhu do vrchu kategorie dorostu. Závod konající se za příznivého počasí 7. července na start přilákal celkem patnáct družstev dorostenců a o dvě družstva méně dorostenek.
Dívky musely absolvovat jeden okruh měřící 2600 m s převýšením 170 m. První polovina trati stoupala, druhá klesala směrem k cíli. Dorostence čekala trať čítající dva okruhy, tedy dvakrát tolik, co pro dívky.
Tereza si v konkurenci evropských soupeřek doběhla pro nejlepší umístění z českého týmu, a to pro 4. místo. Zvítězila závodnice z Turecka Burcu Subatanová časem 13:24 min, druhé místo obsadila polská závodnice Magdalena Diasová časem 13:38 min, na třetím místě finišovala Georgia Garnerová z Walesu v čase 13:47 min a jen 2 setiny za ní doběhla právě Tereza Korvasová (13:49 min). Nejlepší z českých dorostenců byl na 12. místě klasifikovaný Dominik Kubec.
Tříčlenné družstvo českých reprezentantek skončilo celkově na 7. místě, trojlístek českých dorostenců o jednu pozici hůře, tedy 8. V příštím roce se ve městě Gap uskuteční Světový pohár v běhu do vrchu juniorů a dospělých.

Kompletní fotogalerii naleznete zde

 

Zpět


Novinky

Kalendář

Přidali jsme novou událost do kalendáře s názvem TEST 2, která se koná 20.04.2021.

Více

Kalendář

Přidali jsme novou událost do kalendáře s názvem TEST, která se koná 20.04.2021.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Nové stránky.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Poslední rozloučení s Miroslavem Škrobákem.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty