Aktuálně

Naši atleti oporami výběrů ČR na mezistátním utkání

Naši atleti oporami výběrů ČR na mezistátním utkání

V sobotu 8. 6. hostil Hradec Králové mezistátní utkání Česká republika – Maďarsko – Slovensko dorostenců a dorostenek. Ze čtyř svěřenců trenérské dvojice Antonín Slezák a Zdeněk Lípa nenašel ani jeden přemožitele a z pěti startů si přivezli pět výher, když o dvě prvenství se zasloužila Veronika Paličková. Výběr dorostenek dokázal na domácí půdě zvítězit ziskem 144 bodů, druhé skončily Maďarky se 123 body a třetí slovenský výběr se 119 body. Dorostenci podlehli výběru Maďarska, který získal 155 bodů, Češi 144 bodů a třetí Slováci pak 88 bodů. Celkovým součtem však domácí reprezentační výběr Maďary předčil.
Nejlepším výkonem celého trojutkání byl běh Veroniky Paličkové na 100 m. Ve svém běhu nejenže nenašla přemožitelku, ale časem 11,79 s (vítr +1,4 m/s) zaostala jedinou setinu za českým rekordem Hanky Benešové z roku 1991. Tímto časem splnila také ostré kritérium pro start na Mistrovství Evropy juniorů a první prázdninový měsíc bude mít o zábavu postaráno. Nyní má limity pro obě velké akce (Mistrovství světa do 17 let, Mistrovství Evropy do 19 let) a pokud jí vydrží zdraví, tak v nedohlednu nebude ani překonání českého rekordu. Veronika přidala ještě jedno vítězství, když z neoblíbené první dráhy v běhu na 200 m převálcovala soupeřky v novém osobním rekordu 24,56 s.
Co dodat. Naši atleti přijeli, viděli a zvítězili. V poklidu si pro vítězství doběhla také Natálie Kolajová na 800 m výkonem 2:14,79 minuty. Tato již jasná účastnice Mistrovství světa do 17 let nadělila druhé v cíli Nikole Štefundové ze Slovenska více jak 1,5 vteřiny. Na třetím místě doběhla Anna Tóthová z Maďarska. Zaútočit na limit pro MS se pokoušela opět i Tereza Korvasová na 3000 m. Tentokrát chtěla vytěžit ze spolupráce s Kristínou Hegedúsovou ze Slovenska. Tereza sice v závodě zvítězila, vylepšení letošního maxima (9:58,62 min) z toho bohužel nebylo. Vítězný výkon měl hodnotu 10:04,92 min. Hegedúsová doběhla těsně druhá v čase 10:05,75 min. Třetí v cíli Michaela Sedláková již výrazně zaostala (10:30,82 min). Z dalšího potvrzeného limitu se mohl radovat Filip Sasínek. Na 1500 m nenašel výraznější konkurenci druhým nejlepším časem sezony 3:55,25 min. Druhý závodník z Maďarska Balázs Juhász doběhl také v čase pod 4 minuty (3:59,10 min.). Filip si tak pro Mistrovství světa může vybrat ze splněných limitů na 800 m, 1500 m a 2 km s překážkami.
Nyní nás čeká Mistrovství České republiky dorostu a juniorů ve vzdáleném Jablonci nad Nisou, které se uskuteční o víkendu 22. – 23.6. Sem se chystáme vyslat na 20 závodníků, kteří se pokusí navázat na dosavadní úspěšnou sezonu.

Výsledky z MU v Hradci Králové z nahlédnutí zde
 

Zpět


Novinky

Kalendář

Přidali jsme novou událost do kalendáře s názvem TEST 2, která se koná 20.04.2021.

Více

Kalendář

Přidali jsme novou událost do kalendáře s názvem TEST, která se koná 20.04.2021.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Nové stránky.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Poslední rozloučení s Miroslavem Škrobákem.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty