Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Další tituly mistrů ČR pro Sasínka a Korvasovou

V sobotu 30.3. pořádal oddíl ACC Horažďovice ve Střelských Hošticích 44. ročník Mistrovství České republiky v přespolním běhu. Pod zataženou oblohou na místy již hodně rozměklé trati se představilo celkem sedm našich závodníků. Těm se podařilo navázat na minulá léta a opět přivézt medaile. O dvě zlata se zasloužili Filip Sasínek a Tereza Korvasová v kategorii dorostu. Svěřenci Antonína Slezáka přidali další cenné kovy k loňským bronzům.
Jasnější vítězství předvedla Tereza Korvasová. Ta zvládla trať o délce 3075 m za rovných 11 minut. Podle jejích slov nebylo s kým běžet, jinak by byl čas určitě lepší. O osm vteřin za ní doběhla Michaela Sedláková z Chotěboře, třetí Veronika Siebeltová z Frýdku-Místku zaostala za Terezou o patnáct vteřin. To Filip Sasínek měl svou cestu k titulu o poznání složitější. Celý závod se běžel v hloučku a medaile se rozdávaly až v posledních dvou stech metrech. Trať měřící 3775 m zvládl za 11:55 minuty. Jeho soupeři mu ovšem nedali nic zadarmo. Pardubický Dominik Kubec zaostal za Filipem o pouhou jednu vteřinu a další vteřinu za ním doběhl třetí Jáchym Kovář z Litomyšle.
Špatně si nevedli ani ostatní závodníci. Mladší žákyně Michaela Knotková uběhla trať dlouhou 1850 m za 7:05 minuty a obsadila skvělé páté místo. Před ní byly pouze o rok starší dívky. Na bronz bylo nutné stlačit čas na rovných sedm minut, titul ležel na hranici 6:52. Páté místo obsadil také starší žák Dominik Bartoník. Tento závod mu sedl mnohem lépe než halový šampionát a trať o délce 3075 m zdolal za 10:42 minuty. Bronz získal Jan Osolsobě z Vyškova za 10:26 min., vítěz Jan Žaluda z Nového Města nad Metují zaběhl skvělých 10:04 min. Za uznání stojí také šesté místo Natálie Kolajové. Vicemistryně ČR z haly na 800 m doběhla ve stejném závodě jako Tereza Korvasová pouhých šestnáct vteřin od bronzu. „Počasí bylo proměnlivé, převážně bylo zataženo a trať hlavně v sebězích byla už dost měkká. Soupeřky jsem začala předbíhat v posledním kilometru, kde jsem se probojovala až na konečné šesté místo,“ okomentovala své vystoupení Kolajová. V kategorii žen si v nabité konkurenci nevedla vůbec špatně Adriana Slaníková. Mistryně Moravy a Slezska z Bratislavské haly dokázala obsadit velice dobré 17. místo. Trať o délce 6300 m zvládla za 27:56 minuty. Poslední závodnicí, která si hoštickou trať vyzkoušela, byla Kateřina Korvasová. Mezi staršími žákyněmi obsadila konečnou 34. příčku, když 3075 m zaběhla za 13:49 minuty.