Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Hala úspěšně za námi

Halovou sezonu můžeme shrnout v několika číslech. Naši závodníci se představili v celkem 22 závodech (18 v ČR a 4 v zahraničí), kde pokořili celkem 27 okresních rekordů. K nejhodnotnějším výkonům musím jednoznačně zařadit české rekordy Veroniky Paličkové na 60 m výkonem 7,46 s a Filipa Sasínka na 1500 m časem 3:55,35 minuty. Výkon Veroniky je také třetím nejlepším výkonem na světě v její věkové kategorii.
V hale náš klub významně rozšířil své medailové sbírky z větších akci. Na Mistrovství Moravy a Slezska nám cinklo 13x. O osm zlatých se zasloužili Veronika Paličková na 60 a 200 m dorostenek, Kateřina Fialová ve výšce dorostenek, Ondřej Džuba na 400m dorostenců, Filip Sasínek na 3000 m dorostenců, Adriana Slaníková na 3000 m žen, Natálie Kolajová na 400 m dorostenek a Tereza Korvasová na 1500 m dorostenek. Stříbro dovezl Jindřich Goiš na 400 m juniorů, Dominik Bartoník na 1500 m žáků a Lucie Krtičková z výšky žen. Bronz získal David Herka na 800 m juniorů a Jakub Žurovec na 200 m juniorů.
Na Mistrovství ČR nám to cinklo celkem 9x. Dvě zlaté získala Veronika Paličková ve sprintu na 60 i 200 m, po jedné pak dorostenec Filip Sasínek na 1500 m a dorostenka Tereza Korvasová na 3000 m, která přidala stříbro na poloviční trati. Stříbro přidala Natálie Kolajová na 800 m dorostenek a Filip Veselouš v chůzi na 5 km. Bronz z chůze si z hlavního města přivezl Jiří Skalka v kategorii juniorů a Alexandr Malysa v kategorii dorostenců.
Sotva skončila halová sezona, již se soutěží mimo dráhu. Výtečně se naši závodníci prezentovali na Hodonínském krosu. V lesoparku sousedícím se stadionem U Červených domků dokonce Tereza Korvasová útočila na traťový rekord v běhu dlouhém 5,6 km a v celkovém pořadí (tedy včetně mužů) obsadila skvělé 13. místo (první mezi ženami). Skvělé 3. místo mezi ženami obsadila Adriana Slaníková. Nejlépe z mužů doběhl Luďěk Durďák na 8. místě.
Naši závodníci ovládli i mládežnické kategorie. Dorostenky vyhrála Natálie Kolajová, dorostence Filip Sasínek, juniory Dominik Kubalák, starší žáky Dominik Bartoník, mladší žáky Jakub Škojec, mladší žákyně Michaela Knotková. Zbylé výsledky naleznete zde.

Své první vystoupení mají za sebou úspěšně chodci. Ti po objemovém soustředění v Tatrách vyrazili do švýcarského Lugana. Zde v rámci mezinárodních závodů Lugano Trophy 2013 soutěžili na desetikilometrové trati. Jiří Skalka obsadil mezi juniory 13. místo v novém okresním rekordu této věkové kategorie 49:16 minuty. Jeho kolega Filip Veselouš trochu doplatil na silovou přípravu. Ještě na 9 km měl skvělý mezičas, když mu rozhodčí 800 m před cílem vystavili stopku. Třetí zástupce Alexandr Malysa došel mezi dorostenci na 14. místě. Již za týden jdou Veselouš a Skalka první závody pro ligu mužů v Olomouci, kde je čeká dvacetikilometrová distance.
O tom, co nás čeká v letošní sezoně a jaké jsou největší akce roku 2013, Vás budeme informovat v dalším článku, který právě připravujeme.
 

Fotogalerie