Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Tereza Korvasová obhájila svůj titul na 3 000 m v osobním rekordu

V podvečerním programu MČR dorostu a juniorů dokázala dorostenka Tereza Korvasová obhájit svůj titul z loňského roku na trati 3 km. Časem 10:18,12 minuty si vylepšila své osobní maximum a můžeme se těšit na pokus obhájit svůj titul také na poloviční trati. Finále patnáctistovky se koná zítra.

Oba juniorští čtvrtkaři zůstali za branami finále. Jindřich Goiš v součtu všech běhů obsadil konečné 10. místo za 51,02 s, Dominik Kubalák po nemoci zvládl dvě halová kola za 51,71 s a to znamenalo celkové 13. místo.

Dorostenec Ondřej Džuba obsadil v rozbězích na 400 m celkové 11. místo výkonem 55,16 s. Na finále bylo nutné běžet 53,17 s.

Do nedělního finále běhu na 800 m junirů se nepodívá ani David Herka. Čas 2:05,55 min. znamenal konečné 17. místo. Na přímý postup z jeho běhu (postupovali první dva) stačilo běžet 2:01,64 min. Poslední postupový čas byl ještě rychlejší. Konkrétně 1:59,92 min.

Naopak ve finále se můžeme těšit na Natálii Kolajovou. Ta postoupila přímo ze svého rozběhu jako druhá. Čas 2:27,71 min. jen znamená pošetření sil na zítřejší nelehké finále.

Své finále má za sebou také výška dorostenek. Škoda, že Kateřina Fialová nepředvedla svých "standardních" 160 cm. Na bronzovou medaili stačilo 159 cm, stříbro bralo 164 a zlato 167 cm. Kateřin výkon 154 cm znamenalo i tak pěknou dělenou šestou příčku.