Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Atlety Jihomoravského kraje Škabrahová, Paličková a Sasínek

V úterý 12.2. se jako již každoročně v rámci Brněnské laťky Alfa Helicopter konalo vyhlášení nejlepší atletů Jihomoravského kraje. Z nominací a následného hlasování jednotlivých oddílů vzešli koneční vítězové jednotlivých kategorií, kteří si převzali ocenění za své celoroční snažení.
Mezi nominovanými se objevili také čtyři zástupci našeho klubu. V kategorii žen do 22 let Sylva Škabrahová, v kategorii dorostenek Tereza Korvasová, dorostenců Filip Sasínek a žákyň Veronika Paličková. Z rukou předsedy Jihomoravského krajského atletického svazu Ctibora Nezdařila si ocenění odnesli, kromě Terezy Korvasové, všichni navrhovaní atleti.
Můžeme si připomenout úspěchy, kterých v roce 2012 tito atleti dosáhli. Veronika Paličková zazářila již v hale, kde ve sprintu na 60 m zlepšila český žákovský rekord na 7,65 s. Tímto výkonem získala zlato na Mistrovství ČR, ke kterému přidala další na 150 m. Své tituly obhájila také na dráze. Pod otevřeným nebem zaostala za českým rekordem o pouhé dvě setiny vteřiny. Na mezistátním utkání v chorvatském městečku Rijeka zvítězila na 100 m trati a přidala nečekané druhé místo na třístovce. Ovládla české tabulky na 60 i 150 m (v hale i venku) a nejlepší byla i na tratích 100 a 200 m, kterou jsou pro žáky tratěmi nemistrovskými.
Sběratelem nejcennějších kovů je i Filip Sasínek. V kategorii dorostenců získal zlatou medaili na 800 m v hale i venku, k tomu přidal s kolegy Jakubem Žurovcem, Jindřichem Goišem a Davidem Herkou titul se štafetou 4 x 400 m. Vévodil také tabulkám na 800 m (v hale i venku) a 2 km s překážkami. Filip přidal také zasloužený republikový bronz v krosu. Díky svým úspěchům byl zařazen do užšího reprezentačního výběru s výhledem na Mistrovství světa sedmnáctiletých a již v halové sezoně 2013 se přiblížil k limitu na 1500 m, které lze, bohužel pro něj, plnit až v letní části sezony.
Sylva Škabrahová závodila v letní sezoně za oddíl Brna především z důvodů kvalitních startů v rámci extraligy. I tak je svěřenkyně Antonína Slezáka hodonínskou závodnicí. Mezi její největší úspěchy roku 2012 patří bezpochyby seniorský titul mistryně ČR na 800 m, ke kterému později přidala zlato ze závodu na 400 m ze šampionátu do 22 let. Na mezistátním utkání, které jsme pořádali na domácím stadionu, doběhla za svou reprezentační kolegyní na druhém místě a přidala vítězství se štafetou 4 x 400 m. Významný byl také její start v předprogramu diamantového závodu v Curychu.
Poslední závodnice, která bohužel skončila v hlasování „až“ na druhém místě, je Tereza Korvasová. V hale získala překvapivě dva tituly, na 1500 a následně i 3000 m. Venku se jí tituly nepodařilo obhájit. I tak vylepšila svou bilanci a přidala do své sbírky stříbro z patnáctistovky a bronz z trojky. Mezitím si odskočila pro bronz z krosu a završila tak sezonu ziskem pěti republikových medailí.