Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Tabulky / Průběžné

ZLATO Z MISTROVSTVÍ ČR MUŽŮ A ŽEN !!!

Pražská Stromovka a mistrovství republiky mužů a žen – vrchol domácí atletické halové sezóny proběhl tento víkend na již tradičním místě v hale Otakara Jandery. Skvělé představení naší domácí atletické špičky, kde se neztratili ani reprezentanti našeho oddílu.

Program celého mistrovství odstartovaly sobotní půlky, kde se ve třetím rozběhu představil Patrik Sasínek, který se snažil v tomto závodě vylepšit svůj osobní halový rekord (1:57,56 min.). Závod rozběhl odvážně a dle jeho vyjádření se mu běželo v pohodě. Cítil, že tempo je rychlé a tím pádem by čas mohl být velice dobrý, jenže nasazené tempo neudržel a do cíle doběhl na pátém místě v čase 1:58,00 min., což na postup do nedělního finále nestačilo.

Svůj poslední závod v dresu našeho oddílu si představovala Veronika Paličková určitě lépe. Start prvního rozběhu na hladkých 60 m byl hodně nervózní a sprinterkám se není ani co divit, jelikož každá se chce probojovat do finále a při tak vyrovnaných časech, které mají zaběhnuté je start velice důležitý a často zde o postupu do finále rozhodují pouze setinky sekundy. První start rozběhu, který byl „ulitý“ vzal na sebe ještě startér a tak nebyla žádná ze sprinterek diskvalifikovaná, ale druhý ulitý start byl bohužel připsán Veronice (zátěžové bloky ukázaly startovní reakci -0,103 sec.) a to byl konec nadějí jak na zaběhnutí dobrého času, tak na postup do finále. Na opakovaných televizních záběrech bylo vidět cuknutí v blocích u více sprinterek, ale nechci hodnotit posuzování rozhodčích – prostě realita byla diskvalifikace a tak celá naše přítomná výprava byla smutná a Veroniky nám bylo líto.

Taktéž na hladké šedesátce běžel ve třetím rozběhu Filip Dvořák, který si časem 7,18 s. zaběhl letošní nejlepší výkon a v rozběhu skončil na 6. místě, do finále však neproklouzl.

Naopak závod na 3000 m  byl pro náš klub doslova lahůdka. Dvojnásobné zastoupení v podobě Filipa Sasínka a Davida Kákony znamenalo očekávání jak dobrého umístnění, tak dosažení kvalitních časů od našich borců. A to se nadmíru povedlo. V opravdu parádním závodě začali běžci nejdříve hodně zvolna (Filip se měl po domluvě s trenérem Slezákem jen vyvážet a zrychlit a zaútočit až na posledních 400 až 500 metrech),  ale když za tempo vzal před kilometrem David Kučera, obraz závodu se změnil. Postupně se ho jako jediný udržel jen Filip, který v závěrečných okruzích ještě přidal, jeho soupeř nestačil a Filip si pro mistrovský titul doběhl časem 8:13.22 min., což je jeho osobní rekord a před HME v Bělehradě, které se koná již příští týden, opět potvrdil svou formu. Na Davida byl závod rozběhnutý poměrně svižně, ale i on rychlé tempo akceptoval a držel se první kilometr v popředí startovního pole. I v dalších kolech dokázal udržet tempo závodu a výsledkem byl pro něj fantastický čas 8:43,58 min., kterým si o 6 sekund překonal svůj dosavadní absolutní osobní rekord. Tímto časem obsadil celkově velmi pěkné 9. místo.