FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

8 titulů z Mistrovství Moravy a Slezska

Osm titulů z Mistrovství Moravy a Slezska pro naše atlety

V sobotu 9.2. se konalo v bratislavské hale Elán Mistrovství Moravy a Slezska. Do soutěží náš klub přihlásil celkem 24 závodníků, z čehož vzešlo celkem 13 cenných kovů. Na nejvyšší stupínek vystoupili naši atleti osmkrát, ze stříbra se radovali třikrát, z bronzu dvakrát.
Ze dvou zlatých medailí se radovala sprinterka Veronika Paličková. Nejdřív vylepšila své osobní maximum v nejkratším sprintu na 60 m na 7,58 s, ve finále jej ovšem ještě dokázala zlepšit a čas 7,54 s patří nejen na čelo letošních tabulek, ale stal se i druhým nejrychlejším v historii. Před Veronikou nyní stojí výzva - český rekord, který má hodnotu 7,50 s. V tréninkovém tempu poté zvítězila také na trati 200 m, kde časem 25,22 s zaostala jen kousek za svým nejrychlejším časem sezony. I tak nadělila druhé v cíli sedm desetin vteřiny.
Ze zlaté medaile se radoval také Filip Sasínek, který vládne českým tabulkám na tratích 800, 1500 a nyní také 3000 m. Výrazně si vylepšil právě na třech kilometrech osobní rekord na 8:50,68 minuty, což je nyní také nový dorostenecký okresní rekord. Otázkou je, kterou trať si vybere pro republikový šampionát.
Z vítězství se radovala také Natálie Kolajová, která se novým osobním rekordem na trati 400 m 58,52 s zařadila na 3. místo českých tabulek. Tímto časem pokořila okresní rekord Sylvy Škabrahové na této trati. Těsně za osobním rekordem v hale zaostala Tereza Korvasová na 1500 m dorostenek. Časem 4:48,66 s vede české tabulky.
Ve výškařském sektoru bohužel neprolomila prokletí výšky 160 cm Kateřina Fialová. Ta opět skočila 160 cm (napoprvé, stejně jako předchozí výšky) a snažila se pokořit i výšku 164 cm. To se jí sice nepovedlo, ale i tak výkon 160 cm stačil na vítězství mezi dorostenkami. Poté přidala 5. místo na 1500 m časem 5:26,49 min.
Osobní rekord na 400 m 54,14 s vynesl titul také Ondřeji Džubovi. Ten posunul své maximum v hale o necelou vteřinu. Poslední mistrovský titul si ze závodu v Bratislavě odvezla Adriana Slaníková. V kategorii žen nenašla přemožitelku na 3000 m a časem 11:33,14 minuty jí nyní patří okresní rekord v kategorii žen do 22 let.
Na stříbrný stupínek vystoupal Jindřich Goiš v běhu juniorů na 400 m. Časem 50,26 s vylepšil okresní maximum kolegy Dominika Kubaláka z letošního roku (50,84 s) v kategorii juniorů i mužů a zařadil se na třetí místo českých tabulek mezi juniory. Ze stříbra se radoval také žák Dominik Bartoník, kterému na 1500 m chyběly k titulu 3 vteřiny, když tuto trať zvládl za 4:39,54 min.
Lucie Krtičková bohužel opět nedosáhla na výkon nad 170 cm. Ve skoku vysokém žen předvedla opět 168 cm, za které si odvezla stříbro. Možnost vylepšení bude mít hned v úterý na mítinku Brněnská laťka Alfa Helicopter v Brně.
Bronzové medaile si odvezli dva junioři. Jakub Žurovec ve sprintu na 200 m útočil na medaile až ze třetího běhu. Nakonec zaostal za letošním maximem dvě setiny a čas 23,06 s znamenal konečný bronz. David Herka si bronz odvezl za letošní nejlepší čas 2:04,11 min v běhu na 800 m.
Těsně pod stupni vítězů skončila Adéla Herzánová. Ve finále běhu na 60 m překážek obsadila skvělé čtvrté místo v novém oddílovém rekordu 10,03 s, který již letos jednou vylepšila (10,28 s). „Bramborovou placku“ si odvezla také Zdenka Hlaváčová, která si vytvořila osobní maximum na 3000 m časem 12:17,75 min. Páté místo obsadil sprinter Ondřej Kučeřík v čase 24,42 s. K bronzu mu scházelo pět setin vteřiny.
Za vyzvednutí stojí také čas Michaely Knotkové. Tato mladší žákyně soupeřila s o dva roky staršími závodnicemi a v běhu na 300 m obsadila skvělé šesté místo časem 45,48 s, který je novým okresním rekordem mladších žákyň. Ve své věkové kategorii jí patří v republice průběžné třetí místo.
Osobní rekordy pod střechou zaznamenali i další závodníci. Darina Dvorská si v rozběhu na 60 m žen vylepšila osobní rekord na 8,76 s, ve finále jí pak výkon 8,89 s vynesl sedmé místo. Patrik Sasínek obsadil mezi dorostenci deváté místo na 3000 m časem 10:44,06 min., Kateřina Korvasová skončila desátá mezi žákyněmi v běhu na 800 m výkonem 2:41,55 minuty, ve stejném závodě obsadila Karolína Blablová 15. místo časem 3:00,20 minuty, Jozef Polák mezi žáky skončil celkově 12. na trati 300 m za osobák 43,71 s, Jakub Škojec na 800 m vybojoval 13. místo za výkon 2:35,83 min., v rozbězích na 60 m žactva skončila cesta Olivera Kříže (8,06 s) a Kateřiny Borotové (9,65 s)