Aktuálně

Tři medaile z republikového šampionátu chodců

Tři medaile z republikového šampionátu chodců

V neděli 10.2. se konal v rámci Mistrovství republiky vícebojařů také šampionát juniorů, dorostenců a žáků v chůzi. Své medaile z minulého roku jeli obhajovat i tři naši závodníci. Na mistrovský titul sice tentokrát ani jeden z nich nedosáhl, ale zisk tří medailí je skvělou vizitkou.
Loňský vítěz kategorie dorostu Filip Veselouš se věkem posunul do kategorie juniorů, kde svedl velký boj s rumburským Ondřejem Motlem, kterému nakonec podlehl. Časem 23:45,13 minuty, za který zvládl pětikilometrovou trať, překonal Filip Veselouš okresní maximum a na vítěze ztratil něco málo přes 15 vteřin. Jeho oddílový kolega Jiří Skalka si ve stejné kategorii odvezl z pražské haly ve Stromovce bronz za čas 26:05,62 minuty.
Další skvělé vystoupení předvedl Alexandr Malysa. V závodě na pět kilometrů dorostenců vybojoval bronz v čase 27:13,26 minuty. Z vítězství se radoval závodník z Hvězdy SKP Pardubice Tomáš Gdula (24:02,68 min), stříbro bral Lukáš Joukal z TJ Sokol Nová Paka (25:32,82 min.).
Svou formu testovali závodníci již před týdnem (2.2.), a to v rámci otevřeného mistrovství Olomouckého kraje. V závodě na 3000 m si nejlépe z nich vedl Filip Veselouš, který časem 14:14,50 minuty ustanovil okresní rekord v kategorii juniorů. Za ním došel do cíle další z juniorů Jiří Skalka v čase 14:55,90 minuty a na třetí pozici za nimi proťal cílovou čáru dorostenec Alexandr Malysa v čase 15:57,98 minuty. V závodě obsadili první tři místa.
V Olomouci se představila také jedna zástupkyně něžného pohlaví. Kateřina Fialová útočila na osobní rekord ve skoku vysokém, bohužel opět marně. Vyrovnaný osobní rekord 160 cm skočený na druhý pokus je však známkou stabilní formy. Zaběhla si i finále na 60 m dorostenek. Doběhla na druhém místě za domácí Lucií Zlatníkovou v osobním rekordu 8,45 s.
Věříme, že kluci stejně jako loni budou velkým přínosem také pro družstvo mužů v chodecké části I. ligy. Loni udělali vždy slušný bodový základ a muži byli dostatečně vysoko. Tři medaile jsou dobrý začátek a o víkendu 23. a 24. února na ně, doufáme, naváží dorostenci a junioři při své šampionátu také v hale pražské Stromovky.

 

Kompletní výsledky z MČR v chůzi k naleznutí zde

Zpět


Novinky

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Oběhneme ČR lesoparkem za 24 hodin .

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Memoriál JP a Antošova míle - ZRUŠENO.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Tréninky přípravek.

Více

Výsledky

Do ročníku 2019 jsme vložili nový záznam s názvem 2. Memoriał Wiesława Maniaka (15.8.2019) Szczecin.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty