Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

1989

V roce 1989 byli nejlepšími sportovci okresu Hodonín vyhlášeni Šímová, Hromek, Tomáš Dřímal a Bartál. Nejlepším trenérem okresu Miroslav Škrobák. Každý náš registrovaný závodník (131) je nositelem VT. Získali jsme na přeborech kraje 60 medailí, z toho 18 zlatých, na přeborech ČSR 5 medailí - z toho 3 zlaté (Dřímal) a na Mistrovství ČSSR byl Dřímal zlatý. Oddíl uspořádal celkem 37 závodů, při nichž rozhodovalo průměrně 17 rozhodčích. Muži postupují do II. NL, ženy v I. lize neuspěly, přestože na soupisce bylo 30 závodnic. Dorostenky s 26 závodnicemi obsadily 4. místo. Družstvo žáků posíleno 2 závodníky z Čejkovic vyhrálo krajskou soutěž spartakiádního poháru. Štafeta žáků byla v ČSR druhá. Zdeněk Lípa buduje skupinu sprintérů, z nichž úspěšní jsou Měřínský Tomáš, Norbert Tuša a Zorka Lípová. Dobře si vede také skupina běžců pod vedením Roučky a Slezáka. Oddíl má 255 členů, majetek 139 tisíc a náklady 112.355 Kčs, z toho nám dala TJ 67.055 Kčs.