Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

1994

V roce 1994 dosáhlo družstvo žen dosud nejlepšího umístění a probojovalo se do kvalifikace o extraligu, kde získalo 3. místo, takže prakticky se umístilo v rámci ČR na 11. místě. V souvislosti s kvalifikací jsme byli pověřeni uspořádáním druhého kola za účasti družstev K. Vary, Čáslav, Jablonec, Zlín, Č. Budějovice a Hodonín. Kolo bylo hodnoceno i ÚV velmi dobře. Poprvé jsme použili elektronickou časomíru z Bratislavy. Šímová se dále dobře prezentuje a zůstává v širším reprezentačním kádru ČR. Družstvo mužů po odchodu vojáků sestupuje do II. ligy. Na mistrovstsví ČR získávají Galamboš v chůzi zlato, Šímová stříbro na 100 m př., Toman stříbro v chůzi a Kalábek stříbro na 1500 m překážek. Ve výkonnosti je oddíl na 18. místě v oblasti ze 65 oddílů. Nejlepšími sportovci okresu jsou vyhlášeni Petra Šímová, Pavla Sichová, Jaromír Kalábek a trenér Lípa. Souběžně se Šímovou se začíná uplatňovat ve sprintu Pavla Sichová. Při našem oddílu bylo ustaveno Centrum talentované mládeže (CTM) pod vedením Zdeňka Lípy. Mezinárodního běhu Hodonín - Skalica se zůčastnilo 172 závodníků. Za dlouholetou závodní činnost byl v okrese oceněn Vladimír Varmuža. Začíná se projevovat kritický stav japexu na výšce a krytu na tyčce. Od sponzorů jsme získali 148.152 Kč, náklady byly 276.891 Kč.