Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

2001

Do roku 2001 vstupuje Atletický klub Hodonín s vědomím toho, že díky zajištění sdružených prostředků od Městského úřadu Hodonín, Českého atletického svazu, ČSTV a sponzorů bude započata výstavba umělého povrchu na stadionu U Červených domků. Po létech se dočkají hodonínští atleti vylepšení podmínek pro přípravu, ale také k pořádání závodů na úrovni Mistrovství České republiky, mezistátních utkání atd. I přes problémy s tréninkovou činností spojenou s výstavbou nového oválu hodonínští atleti dosáhli vynikajících výsledků. Na MMaS v hale získali 3 zlaté medaile. Na jejich zisku se podíleli Pavla Andrýsková na 60 a 200 m a Zuzana Haunoldová v kouli. MMaS na otevřené dráze - dvě zlaté medaile (Michal Svoboda- kladivo, Pavla Andrýsková 100 m). Na Mistrovství České republiky v hale získal Lukáš Lípa 1. místo ve skoku dalekém a dvě stříbrné medaile získala Pavla Andrýsková v bězích na 60 a 200 m. MČR na otevřené dráze - dvě stříbrné medaile (Lukáš Lípa ve skoku dalekém a Pavla Andrýsková na 100m). Nemožnost plné přípravy se projevila v umístění jednotlivých družstev v klubových soutěžích. Ani mladší ani starší žactvo nepostoupilo do dalších bojů ze základních skupin. V Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorů se družstvo AK umístilo na 5. místě. Družstvo mužů bojující v druhé lize obsadilo druhé místo. Díky vybudování tartanového povrchu se již všichni těší na nastávající sezónu a výborné tréninkové i závodní podmínky.