Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

2003

Rok 2003 byl opět úspěšný pro družstvo mužů, které po roční přestávce postoupilo zpět do druhé ligy. Na stadionu bylo uspořádáno celkem 18 akcí, které byly hodnoceny velmi kladně za připravenost. Pomalu, ale jistě se začíná projevovat zlepšení podmínek pro přípravu závodníků. Na MMaS v hale získali medaile tito závodníci: Lukáš Lípa druhé místo ve skoku dalekém, Jakub Kašík třetí místo na 300 m, Jiří Kubalák třetí místo na 400 m, Petr Široký první místo na 800m. Na MMaS na otevřené dráze získali závodníci AK celkem šest medailí, a to zlatou Lukáš Lípa ve skoku dalekém, Petr Široký na 800m, Matyáš Charvát ve skoku dalekém žactva. Stříbro získala štafeta na 3 x 300m ve složení Široký, Kašík, Schindler a bronzové medaile Jakub Kašík na 300 m a Jiří Schindler na 1 500 m př. Na Mistrovství České republiky v hale ukořistila štafeta na 3 x 300 m druhou příčku (Kašík, Široký, Schindler), a Petr Široký přidal cený kov stejné hodnoty i z běhu na 800 m. Na stejném mistrovství, ale pod otevřeným nebem jsme vybojovali dvě bronzové medaile, a to zásluhou Jakuba Kašíka v běhu na 300 m a štafety 3 x 300 m ve složení Kašík, Schindler, Charvát. V anketě Sportovec okresu Hodonín se díky stabilním a vynikajícím výsledkům v celé sezóně dočkali atleti AK náležitého ohodnocení. V kategorii sportovec okresu zvítězil dálkař Lukáš Lípa, v kategorii trenér roku zvítězila trenérská dvojce Antonín Slezák a Zdeněk Lípa, v kategorii talent roku Jakub Kašík, stejně jako v kategorii kolektiv mládež štafeta na 3 x 300 m žákyň. Po finanční stránce díky pomoci sponzorů a MěÚ Hodonín se podařilo zajistit činnost klubu.