Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

2004

Do roku 2004 vstupuje Atletický klub Hodonín s celkovým počtem 462 členů a díky dvěma rokům velmi dobré práce na poli pořadatelství akcí se nám dostává pocty a je nám přiděleno Českým atletickým svazem pořadatelství Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let. Klub se tohoto úkolu zhostil velmi dobře a po dva dny hostil v Hodoníně na 650 atletů a atletek z celé ČR. Díky přidělení této významné akce se podařilo opět zlepšit podmínky jak pro trénink, tak pro závody. Bylo pořízeno nové doskočiště pro skok vysoký včetně stojanů, klec pro hod kladivem včetně sítě a Českým atletickým svazem nám bylo přiděleno nové doskočiště pro skok o tyči. Díky těmto úpravám stadion plně odpovídá pořádání akcí tohoto významu. Celkové hodnocení této akce po ukončení bylo velmi kladné a bylo vizitkou dobré práce všech lidí podílejících se na přípravě. Hodnocení činnosti klubu v tomto roce je velmi dobré. Družstvo starších žákyň na MMaS obsadilo sedmou příčku, starší žáci skončili o dvě příčky hůře na devátém místě. Družstvo mužů obsadilo druhou příčku v II. lize. Na MMaS na dráze i v hale vybojovali naši závodníci celkem 8 medailí (5 stříbrných a 3 bronzové). Na těchto medailích se podíleli Lukáš Lípa, Věra Bochýnková, Jana Zetochová, František Hoffmann, Zuzana Gajdíková, Eliška Šímová a Lucie Krtičková. Na Mistrovství České republiky do 22 let konaném právě na domácím stadionu udělal svým výkonem a téměř vytvořením nového osobního rekordu Lukáš Lípa, který potěšil pořadatele, ale především diváky vítězstvím. Svoji výtečnou formu potvrdil i druhý den, kdy vytvořením okresního rekordu v trojskoku získal čtvrtou příčku, o pouhé dva centimetry od medaile. Další zlatou medaili na Mistrovství České republiky tentokráte staršího žactva získala teprve mladší žákyně Lucie Krtičková ve skoku vysokém. Za těmito vynikajícími výkony svých svěřenců stojí trenérská dvojce Zdeněk Lípa a Antonín Slezák. Díky těmto výsledkům se hodonínští atleti, trenéři a pořadatelé akce Mistrovství ČR dočkali ocenění v anketě Sportovec okresu Hodonín. Lukáš Lípa se letos po loňském vítězství dočkal druhého místa v kategorii sportovec okresu. Trenér a otec Lukáše Lípy Zdeněk Lípa v kategorii trenér okresu zvítězil a Lucie Krtičková byla ohodnocena titulem talent roku. Již mnohokrát zmiňovaná akce Mistrovství ČR do 22 let byla vyhlášena jako nejlepší akce pro rok 2004.