Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

2005

V roce 2005 Atletický klub pokračuje ve své velmi dobré práci a po zkušenostech s předešlého roku je mu přiděleno již podruhé pořadatelství mezistátního utkání Česká republika – Slovensko starších žáků a žákyň. Významné je toto utkání zejména proto, že ve státní reprezentaci této věkové kategorie je AK zastoupen pěti závodnicemi, a to Lucií Krtičkovou, Martinou Schmidovou, Eliškou Šímovou, Petrou Koryčánkovou a Sylvou Škabrahovou. V tomto roce se ukázala zejména dobrá spolupráce mezi AK a specializovanými sportovními třídami při ZŠ U Červených domků Hodonín vedenými PaedDr. Antonínem Slezákem, vedoucím trenérem sportovních tříd, a Zdeňkem Lípou, trenérem. Tento rok přinesl zejména v oblasti výsledků vynikající výkony a stal se nejúspěšnějším v historii klubu. Na MMaS v hale i na otevřené dráze bylo získáno celkem 14 medailí, a to 7 zlatých, 4 stříbrné a 3 bronzové. O zisk těchto medailí se zasloužili Lukáš Lípa, Věra Bochýnková, Martina Schmidová, Lucie Krtičková, Sylva Škabrahová, Petra Koryčánková, Eliška Šímová. Na Mistrovství České republiky v hale získala zlatou medaili Lucie Krtičková ve skoku vysokém a stříbrnou medaili Martina Schmidová na 150 m. Na MČR na otevřené dráze navázaly závodnice AK na skvělé výsledky z haly a získaly 4 medaile. Lucie Krtičková dokázala obhájit titul z haly ve výšce, Martina Schmidová si o jednu příčku pohoršila a získala v běhu na 150 m bronzovou medaili. Vynikajícími výkony se blýskly obě štafety, které dokázaly na tratích 4 x 60 m a 3 x 300 m získat tituly mistryň ČR. V této sezóně se konaly další závody celorepublikového charakteru. Jeden z nich byla i Druhá olympiáda s Orbitem pro děti, na které se závodníci AK neztratili, ba naopak štafeta 4 x 60 m dokázala překonat český rekord výkonem 29,73 s v sestavě Krtičková, Šímová, Schmidová, Koryčánková. Individuální medaili pak získala Martina Schmidová v běhu na 150 m, která doběhla na druhém místě. Hodonínské atletky závodily i za hranicemi státu. Na Světových hrách mládeže konaných v Hamburku dokázala Martina Schmidová na pro žákyně netradiční trati 100 m vybojovat druhé místo a vynikající formu potvrdila i Lucie Krtičková. Ve skoku vysokém nenašla konkurenci a zvítězila. Na již zmiňovaném mezistátním utkání konaném na domácím stadionu dosáhla štafeta 4 x 60m na vítězství, v jednotlivých disciplínách získala Martina Schmidová stříbro na trati 150 m, Lucie Krtičková taktéž stříbro ve skoku vysokém a Sylva Škabrahová pomohla štafetě ČR na 3 x 300 m taktéž ke stříbrné medaili. Na mezinárodním poli se ukázal i Lukáš Lípa. V izraelské metropoli získal páté místo na Mezinárodním mistrovství Izraele ve skoku dalekém a o týden později čtvrtou příčku v téže disciplíně na Maccabiah games v nabité konkurenci závodníků z celého světa. Skvělé umístění dovršil s reprezentační štafetou 4 x 100 m, které dokázala získat bronzovou medaili za domácí štafetou Izraele a vítěznými Poláky, před štafetami USA a Kanady. Úspěšná byla také družstva na MMaS. Starší žákyně obsadily 3. místo, starší žáci 8. místo, na Mistrovství ČR žákyně dosáhly na 8. místo. Družstvo mužů obsadilo šestou příčku v II. lize. Díky plodné sezóně se opět atleti objevili v anketě Sportovec okresu Hodonín, kde první příčky obsadili: trenér roku Antonín Slezák, talent Martina Schmidová a kolektiv mládeže štafeta 4 x 60 m starších žákyń za jejich český rekord. Poprvé s objevila i anketa sportovec města Hodonína, kde titul získali Lukáš Lípa v kategorii muži, Lucie Krtičková v kategorii žákyně a Zdeněk Lípa v kategorii trenér.