Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

2006

V roce 2006 pokračují žákyně ve skvělém představení a začínají měřit své síly i s dorostenkami. Na halovém MMaS dokázala výškařka Lucie Krtičková vyhrát nejprve soutěž žákyň a poté také soutěž dorostenek. Další mistrovský titul přidala Martina Schmidová v běhu na 200 m v kategorii dorostenek. Svou výkonnost poté potvrdily i na MČR, kde si Lucie Krtičková vyskákala zlato (166 cm), Martina Schmidová získala bronz ve sprintu na 200 m (25,30 s). Sezónu na otevřené dráze otevřel Lukáš Lípa ziskem dvou medailí na Akademickém MČR. V dálce vybojoval bronz, v trojskoku si o příčku polepšil a získal stříbro. Na Mistrovství Moravy a Slezska získaly závodnice našeho klubu celkem šest medailí. Zlato získala Sylva Škabrahová (800 m), Lucie Krtičková (výška) a štafeta 3 x 300 m žákyň (Kempná, Zapalová, Škabrahová), stříbrnou medaili Jana Myrmusová (disk) a štafeta žákyň na 4 x 60 m (Krtičková, Kempná, Hasoňová, Škabrahová), jediný bronz vybojovala dorostenka Petra Koryčánková (200 m). O jednu medaili méně dokázala získat děvčata na Mistrovství ČR. O zlatou se zasloužila Sylva Škabrahová v běhu na 300 m žákyň, stříbrnou pozici obsadila štafeta 4 x 100 m dorostenek (Šímová, Krtičková, Škabrahová, Schmidová), tři bronzy poté přidaly žákyně Lucie Krtičková (výška), Jana Myrmusová (disk) a štafeta 3 x 300 m (Kempná, Zapalová, Škabrahová). Tímto umístěním si žákyně řekly o nominaci na mezistátní utkání žactva, které hostilo slovenské město Nové Zámky. Dvakrát se z vítězství radovala Sylva Škabrahová. Nejprve na své trati 300 m, poté se štafetou 3 x 300m. Bronz si na krk pověsila Lucie Krtičková (výška) a její kolegyně Jana Myrmusová (disk).

V soutěžích družstev se starší žáci i žákyně v krajském přeboru shodně umístili na třetím místě a bohužel do dalších bojů nepostoupili, stejně jako muži a ženy, kteří obsadili, také shodně, tentokráte sedmé místo v druhé lize.

Výkony jednotlivců se kladně promítly také do výsledků anket. V anketě Nejlepší sportovec okresu získali ocenění Lukáš Lípa v kategorii dospělých, Zdeněk Lípa a Antonín Slezák v kategorii trenér, jako talenty byly vyhlášeny Sylva Škabrahová a Lucie Krtičková a nejlepším mládežnickým kolektivem se stala štafeta dorostenek ve složení Eliška Šímová, Lucie Krtičková, Sylva Škabrahová, Martina Schmidová. V anketě o nejlepšího sportovce Hodonína získali ocenění Lukáš Lípa (v kategorii muž), Sylva Škabrahová (v kategorii žákyně) a štafeta dorostenek na 4 x 100 m (v kategorii kolektiv).