Aktuálně

Ohlédnutí za atletickým víkendem

Jablonec nad Nisou

O uplynulém víkendu bylo domácím vrcholem Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze, které hostil Jablonec nad Nisou. A po mnoha úspěšných letech se tentokrát z Jablonce vracela naše výprava pouze s jedinou medailí.

Hned v úvodní disciplíně celého mistrovství, chůzi na 5000 metrů ji dokázala časem 30:04,32 vybojovat Sabina Bočková, která nestačila pouze na vítěznou Terezu Kotáskovou z TJ Slezan Frýdek Místek.

Přitom ambice naší výpravy byly nemalé, jelikož např. junior Martin Rebenda vévodí časem 15:44,01 letošním průběžným tabulkám na trati 5000 metrů. Ale i sám Martin se přesvědčil, že mít zaběhnutý nejlepší čas v republice ještě neznamená získat medaili na MČR, jelikož jak se říká, každý závod je jiný. A ten nedělní na repce se mu bohužel nepovedl. Svůj závod na pětce rozběhl velice svižně a hned od startu šel do čela (1 km – 3:05), ale postupně se tempo začalo zpomalovat ( 3 km – 9:30) a do poslední pětistovky vbíhala za vedoucím Michaelem Jakůbkem z Třebíče se ztrátou deseti sekund pětičlenná skupinka, kde byl i Martin, který však v závěru nedokázal akceptovat zrychlení svých soupeřů a do cíle dorazil na 5. místě v čase 16.13,00. Tentokrát to Martinovi prostě nesedlo a malou náplastí mu může být alespoň fakt, že byl poprvé nominován za reprezentaci na mezistátní utkání, které se koná 6. července na Slovensku.

Naopak výborný výsledek zaznamenala naše nejmladší závodnice – dorostenka Michaela Knotková. Míša si tentokrát po domluvě s trenérem Antonínem Slezákem vybrala trať 400 metrů. A byla to opravdu dobrá volba. Již v sobotních rozbězích předvedla skvělý výkon na této trati a výsledný čas 57,38 byl nejen jejím novým osobákem ( doposud 58,50), ale 2. místo v rozběhu znamenalo i přímý postup do nedělního finále. Tam již ve větrných podmínkách nedokázala zopakovat čas z rozběhu, ale výkon 57,86 znamenal pro Míšu výborné 5. místo, a zejména fakt, že Míša je v kategorii dorostenek teprve prvním rokem naznačuje skvělé vyhlídky do budoucna.

V hodu kladivem jsme měli dvojí zastoupení. Nejdříve se v sobotním dopoledním programu představila juniorka Natálie Zelinková. Bohužel jen jediný platný pokus o délce 38,64 metrů stačil na celkové 9. místo. Odpoledne přišli na řadu junioři a náš Jan David zapsal nejdelší hod ve třetí sérii, kdy dokázal své 6kg kladivo hodit do vzdálenosti 37,45 metru, což stačilo pouze na 12. místo.

Půlkaři měli své rozběhy taktéž v sobotu. Jako první nastoupil ke svému běhu v kategorii juniorů Jan Karafiát, ale závod se mu vůbec nepovedl a čas 2.11,85 je daleko za očekáváním. Vždyť Honza se dokázal v letošní sezóně dostat již pod dvě minuty (1.59,45)!

Ve třetím rozběhu na půlce v kategorii dorostenců se představil Jakub Škojec. Kuba se měl poprat o postup do nedělního finále, k čemuž ho opravňoval jeho letošní osobák 1.58,20, ale časté kontakty, změna rytmu běhu a výsledný čas 2:01,05 na vysněné finále nestačilo.

A tak jak jsem již uváděl na začátku článku, po dlouhých úspěšných letech, kdy se nám z mládežnických šampionátů dařilo vozit opravdu spoustu medailí, nám to tentokrát cinklo pouze jednou.

Lille

Superliga ME týmů v Lille. V dějišti evropského týmového šampionátu na stadionu „Lille Metropole“ se představil v reprezentačním dresu i zástupce našeho oddílu Filip Sasínek v běhu na 1500 m. Mílaři předvedli v sobotní výhni vrcholnou taktickou bitvu, vždyť vítěz Lewandowski z Polska běžel 3:53.40. Filip zvolil taktiku "držet první dráhu a nepřidávat si metry obíháním". "Pořád jsem věřil, že se budou otevírat cesty, trochu jsem na to doplatil v cílové rovince, kde se to stalo až třicet metrů před cílem. Spokojený jsem tak půl na půl," říkal Filip s tím, že hlavně lituje prohry čtvrtého místa o dvě setiny s Francouzem MekhissiBenabbadem. Za vítězem pak zaostal o vteřinu a půl (3:54.56). Nicméně pátým místem přispěl vynikajícími sedmi body do soutěže družstev.

Tel Aviv

Tréninkový partner Filipa Sasínka, Matúš Talán se představil v rámci Slovenské atletické reprezentace ve II. lize mistrovství Evropy družstev v izraelském Tel Avivu, kde zazářil na trati 800 metrů. Výkonem 1.48,42 si vytvořil na této trati nový absolutní osobní rekord a třetím místem výrazně bodově přispěl k postupu Slovenské atletické reprezentace do I. ligy mistrovství Evropy družstev v roce 2019. 

Zpět


Novinky

Výsledky

Do ročníku 2020 jsme vložili nový záznam s názvem Semifinále Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva (13.9.2020) Olomouc.

Více

Výsledky

Do ročníku 2020 jsme vložili nový záznam s názvem Poznań Athletics Grand Prix (11.9.2020) Poznaň.

Více

Výsledky

Do ročníku 2020 jsme vložili nový záznam s názvem MMaS starších žáků a žákyň (30.8.2020) Uherské Hradiště.

Více

Výsledky

Do ročníku 2020 jsme vložili nový záznam s názvem 2.kolo soutěže družstev dorostu a juniorů (29.8.2020) Třinec.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty