Aktuálně

Cyklistka Korvasová skončila na mistrovství republiky v časovce třetí

Vnorovy – Spousta lidí jí nevěřila, od přechodu na jiný sport zarputilou závodnici odrazovala. Přesto se bývalá vynikající běžkyně Tereza Korvasová, která vyměnila atletiku za cyklistiku, kousla a tvrdým drilem dosáhla prvního pořádného úspěchu. Rodačka ze Vnorov na společném mistrovství České a Slovenské republiky v Žiaru nad Hronov skvěle zvládla ženskou časovku, když v závodě na 26,2 kilometru získala bronzovou medaili. Členka Dukly Praha za vítěznou Nikolou Noskovou zaostala o třiaosmdesát sekund.

Korvasová čtvrteční výsledek oplakala. „V cíli jsem měla slzy štěstí,“ přiznává bronzová medailistka. „Třetí místo pro mě znamená opravdu hodně. Přeci jen je to první cyklistická medaile,“ připomíná mladá závodnice, která úspěchu hodně obětovala. „Je to taky trochu odměna za náročné poslední měsíce. Bylo velmi těžké skloubit maturitu a sport. I když jedničky asi nestály za ty nervy,“ usmívá se Korvasová.

Sympatická blondýnka na společném šampionátu českých a slovenských cyklistů potvrdila, že patří mezi všestranné sportovkyně. Mladá závodnice, které sbírala medaile už jako atletka, se ve čtvrtek prosadila i mezi českou cyklistickou elitou. „Je to znamení, že jsem se vydala správnou cestou. Ukázalo se, že stejně jako vždy a všude si musím jít za svým. Na druhé straně vím, že mám stále na čem pracovat, že se musím ještě spoustu věci naučit. Ať už jde o techniku nebo jízdu v balíku. Holky ve světě jsou ještě trochu jinde,“ uvědomuje si.

Třetí místo v časovce si vnorovská rodačka nadělila k jednadvacátým narozeninám, které oslaví 29. června. „Jelikož jsem skromná holka, tak mi postačí, když se opět po roce celá rodina sejdeme na již tradiční garden party,“ směje se Korvasová.

Bývalá hodonínská atletka se nyní těší na sobotní hromadný závod, ve kterém se společně se stájovými kolegyněmi znovu pokusí zaútočit na nejvyšší příčky. „Úplně bez šance nejsem,“ tuší Korvasová.

Společné mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice v Žiaru nad Hronom
Časovka:
Ženy (26,2 km): 1. Nosková (BePink Cogeas) 39:02, 2. Machačová (Dukla Praha) -9, 3. Keseg Števková (SR) -1:17, 4. Korvasová -1:23, 5. Hochmann (obě Dukla Praha) -1:29, 6. Valachová (SR) -2:30.

Autor: Libor Kopl - sdíleno ze stránek www.http://hodoninsky.denik.cz


Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/ostatni_region/cyklistka-korvasova-skoncila-na-mistrovstvi-republiky-v-zenske-casovce-treti-20170622.html
Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/ostatni_region/cyklistka-korvasova-skoncila-na-mistrovstvi-republiky-v-zenske-casovce-treti-20170622.html


Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/ostatni_region/cyklistka-korvasova-skoncila-na-mistrovstvi-republiky-v-zenske-casovce-treti-20170622.html

Zpět


Novinky

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Pohár přípravek IV - 17.6.2019 .

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Mistrovství JMK dorostu, juniorů a dospělých 2.6.2019 - opravený časový program.

Více

Kalendář

Přidali jsme novou událost do kalendáře s názvem 2. kolo KP JMK atletických družstev starších žáků a starších žákyň, která se koná 01.06.2019.

Více

Kalendář

Přidali jsme novou událost do kalendáře s názvem Mistrovství Jihomoravského kraje dorostu, juniorů a dospělých, která se koná 02.06.2019.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty