Aktuálně

TŘIKRÁT ZLATO Z MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA

Celkem deset medailí, z toho třikrát zlato přivezli naši závodníci z Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek, které se konalo v sobotu 17.6.2017 v Ostravě –Vítkovicích.  Počasí nám tentokrát vůbec nepřálo. V průběhu dne několikrát sprchlo a teplota se pohybovala pouze v rozmezí 13-14 stupňů, což nebylo pro atlety ani zdaleka ideální. Přesto si řada našich borců vytvořila nové osobní rekordy a dokonce to desetkrát cinklo.

Mistrovským titulem se mohou pyšnit hned tři naši závodníci:

Michaela Knotková, dorostenka, která fantastickým způsobem start – cíl naprosto ovládla závod na 800 metrů a časem 2:20,87 naznačila, že pokud se jí už konečně budou vyhýbat zranění, můžeme od ní očekávat opravdu výborné výkony.

David Kákona – vítěz běhu na 1500 metrů mužů. V sobotu opět potvrdil současnou výbornou formu a časem 4:03,16 si vylepšil své osobní maximum.

Jakub Škojec – taktéž vítěz patnáctistovky, avšak tentokrát v kategorii dorostenců a opět v osobáku 4:17,29.

Ale nelze opomenout i další naše medailisty. Ve sprintu na 100 metrů mužů se blýskl třetím místem a časem 11,17 Filip Dvořák, který bral ještě stříbro na čtvrtce za 51,98.

Ve výškařském sektoru se představila Lucie Krtičková, která získala v soutěži žen stříbro za výkon 153 cm. Lucka vynechala výšku 157 cm a byla obrovská smůla, že při pokusech na výšce 160 cm se z nebe spustily obrovské proudy deště, které ji již nedovolily tuto výšku zdolat.

Další stříbro přivezl z chladné Ostravy junior Daniel Šír, který si v hodu oštěpem vytvořil hodem dlouhým 49,23 metrů nový osobní rekord. Ještě si stačil odskočit i do sektoru pro hod diskem, kde již ale nebyl tak úspěšný a za hod 32,07 metrů, obsadil šesté místo v juniorech.  

Početné zastoupení jsme měli na patnáctistovce. Všechny mužské složky byly sloučeny pouze do jednoho běhu a naši mílaři byli opravdu vidět. Patrik Sasínek nastoupil hned od startu do čela závodu a celé početné startovní pole (23 běžců) tahal až do kilometru, kde jej vystřídal David Kákona. Jen s mírným odstupem běžel Martin Rebenda a Kuba Škojec. Výborně a rychle rozběhl závod i Olda Maláník, kterému však v závěru trošku došlo. Závod v mužích vyhrál David Kákona (4:03,15 – os. rekord) před stříbrným Patrikem Sasínkem (4:05,15 – os. rekord), v juniorech doběhl Martin Rebenda bronzový (4:09,76), na 5. místě Oldřich Maláník (4:19,66) a Honza Karafiát byl sedmý v čase 4:27,55.

Bronzovou medaili si ještě přivezla vrhačka Natálie Zelinková za výkon39,26 metru v hodu kladivem juniorek. Taktéž v hodu kladivem, ale dorostenek si vytvořila nový osobní rekord 34,03  Kateřina Kubová (6. místo), v juniorech zase nový osobák hodil Jan David (37,73).   

Nové osobní rekordy předvedl v kladivu (37, 02) a disku (35,44) také dorostenec Jakub Zelinka, škoda, že to v obou případech stačilo pouze na páté místo.

Na čtvrtce juniorek nás ještě reprezentovala Kateřina Mikulecká (62,70) a na půlce dorostenců doběhl na krásném čtvrtém místě Jakub Drápal v čase 2:08,10.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  R.D

Zpět


Novinky

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem První závody za dvěřmi - propozice.

Více

Výsledky

Do ročníku 2019 jsme vložili nový záznam s názvem Mistrovství ČR mužů a žen (16.-17.3.2019) Ostrava.

Více

Výsledky

Do ročníku 2019 jsme vložili nový záznam s názvem Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek (23.-24.2.2019) Praha-Stromovka.

Více

Výsledky

Do ročníku 2019 jsme vložili nový záznam s názvem Mistrovství Evropy v hale (1.-3.3.2019) Glasgow.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty