Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

TÝDEN PLNÝ MLÁDEŽNICKÝCH ZÁVODŮ

Byl to opravdu týden, doslova nabitý atletickými mládežnickými závody, které se konaly na našem stadionu. Pro rozhodčí, trenéry, učitele a ostatní činovníky našeho klubu to znamenalo obrovský kus práce. Vždyť v průběhu sedmi dnů bylo potřeba přichystat a zorganizovat čtyři různé atletické soutěže.

Vše odstartovalo v sobotu 29. dubna 1. kolo přeboru JMK družstev staršího žactva. Městský stadion U červených domků přivítal 321 závodníků z 15 různých atletických oddílů. Družstvo našich žáků skončilo celkově na 6. místě, žákyně obsadily celkovou 7. příčku. V úterý 2. a ve čtvrtek 5. května se na našem stadionu konalo okresní kolo Poháru rozhlasu kateg. III a IV. Zde startovalo celkem 566 závodníků z více jak 20. škol a opět to byla pro naše pořadatele, trenéry a učitele pořádná zkouška připravenosti.

V sobotu 6. května jsme se stali z pověření ČAS pořadatelem mezinárodních mládežnických atletických závodů OLYMPIC HOPES 2017. Náš oddíl zde reprezentoval Štěpán Voborník v běhu na 100 a 200 metrů (11,26 s. resp. 22,49 s). a mílař Jakub Škojec, který si zaběhl na trati 800 m absolutní osobní rekord 1:59,26 min.. Emma Jančálek a Kateřina Maňásková v běhu na 100 a 200 metrů dosáhla časů (13,94 s resp. 14,20 s a 28,45 s resp. 29,30 s). Kristýna Čajková zaběhla v závodě na 1500 m dorostenek čas 5:34,37 min. a Klára Kolibová vrhla v hodu kladivem 26,12 m.

U našich sousedů v nedaleké Břeclavi se taktéž 6. května konalo 1. kolo soutěže družstev juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Výsledky jednotlivých závodníků i celkový přehled pořadí družstev uvádíme v sekci VÝSLEDKY.