Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

ZLATO Z MISTROVSTVÍ ČR – FANTASTICKÝ MARTIN REBENDA

V sobotu 29. 4. 2017 se konalo MČR mužů, juniorů, žen a juniorek na dráze v běhu na 10 000 metrů, které letos hostily České Budějovice. Na tento mistrovský závod jsme bohužel odjížděli v oslabené sestavě, jelikož v průběhu týdne se zranil David Kákona. Veškeré naděje jsme tedy vkládali do juniora Martina Rebendy.

Páteční sněhová kalamita na jihu Čech však nevěstila nic dobrého a počasí na toto roční období bylo doslova katastrofální. Naštěstí se v den závodu  umoudřilo a teplota 13 stupňů a bezvětří bylo pro vytrvalecký závod doslova ideální.

Martin byl na svůj závod doslova „nabuzen“ a vyloženě se na něj těšil. Chtěl prodat svou aktuální výbornou formu a pokusit se dokonce zaútočit na jednu z mistrovských medailí. Již na posledních trénincích bylo patrné, jak moc by chtěl v závodě uspět, byl nabitý energií a neskutečně dobře naladěn. A to bylo dobře!!

Byl to totiž jeho závod, který ovládl způsobem start – cíl. Samotný průběh závodu byla prostě parádní podívaná. Již od startu mistrovské dráhové desítky juniorů udával Martin tempo (dle rady jeho trenéra Antonína Slezáka – „nebát se a prostě běžet"). Hlavně nepřepálit úvod, aby se brzy nezakyselil, což Martin perfektně dodržel a první kilák rozbíhal za 3:12 min. – ideální. I nadále diktoval tempo, ale celý balík závodníků běžel stále pohromadě. Na pátém kilometru (16:12 min.) náhle mírně zrychlil a okamžitě se začalo startovní pole trhat. Na čele závodu se vytvořila pětičlenná skupina, kterou Martin i nadále vedl a jeho pravidelné strojové tempo nebylo pro další borce akceptovatelné. Ti začali postupně odpadávat a od sedmého kilometru již běžel Martin na čele závodu zcela osamocen. Byla to paráda a jen jsme se obávali, aby mu tzv. "nedošlo". Limit na MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ do italského Grosseta je na této trati pro naše juniorské atlety prakticky nedosažitelný (31:20,00 min. ) a tak se Martin mohl plně soustředit na získání titulu mistra republiky. Poslední kilometr začal ještě zrychlovat a do cíle doběhl v čase 32:20,92 min. s obrovským náskokem před druhým Vojtěchem Podjuklem z klubu SK Hranice (33:16,63 min.).  Medaili a diplom MISTR ČESKÉ REPUBLIKY PRO ROK 2017 v běhu na 10 000 m převzal z rukou bývalých vynikajících vytrvalců Stanislava Hoffmana a Ivana Uvizla.