Aktuálně

Hostili jsme úspěšné Mistrovství České republiky

Hostili jsme úspěšné Mistrovství České republiky

Náš klub hostil o víkendu 29. a 30. srpna na stadionu U Červených domků Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let. Je to jedno ze dvou mistrovství, ze kterého se pořizuje televizní záznam. Proto na nás byl vyvíjen velký tlak, aby vše proběhlo v naprostém pořádku. Na zdárném průběhu mistrovství se podílelo 90 lidí, což je opravdu velký počet. Není pak úplně lehké tento počet lidí zkoordinovat. Musíme konstatovat, že se nám to podařilo na jedničku a akce byla velmi dobře hodnocena. Za to patří velké díky každému, kdo se na akci podílel. V neposlední řadě musíme poděkovat partnerům tedy městu Hodonín, Jihomoravskému kraji a MND a.s., kteří nás výrazně podporují. Poděkování patří také ZŠ U Červených domků, která poskytla na dva dny zázemí všem rozhodčím.
Hodonínského mistrovství se v 38 disciplínách zúčastnilo celkem 435 závodníků z 81 oddílů. O tom, že kvalita oválu a sektorů neutrpěla rekonstrukcí ani trochu, svědčí i čtyři překonané rekordy mistrovství a 30 rekordů stadionu napříč kategoriemi.
Největší radost nám udělal Filip Sasínek, který od začátku patřil k největším favoritům na vítězství. Papírové předpoklady plnil hned od začátku závodu na 3000 m s překážkami a na domácím stadionu ukázal, že opravdu měl na jednu z medailí na Mistrovství Evropy juniorů ve Švédsku, kde smolně nepostoupil z rozběhu. Jeho čas se v cíli zastavil na hodnotě 8:58,51 minuty. Nutno podotknout, že bronz na ME juniorů ležel na metě 8:58,11 min. Tímto časem si Filip připsal na vrub rekord mistrovství, který doteď držel výkonem 8:59,60 min František Zouhar z AC Praha, jenž ho zaběhl právě v Hodoníně před 11 lety, kdy AK Hodonín tuto akci hostil poprvé. Druhý v cíli Michal Šmahel z pražské Slávie ztratil na Filipa téměř 15 vteřin, třetí Jan Janů z Hvězdy Pardubice těsně přes jedenadvacet.
Skvěle se představil i druhý běžec, David Kákona. Ten dokázal po bronzu z MČR juniorů na 10 km a 5 km přidat i bronzovou medaili na této akci. Pětikilometrovou trať zvládl uběhnout za 15:41,72 min.
Dalším rekordem mistrovství byl výkon Michaely Hrubé, která v trojskokanském sektoru o centimetr překonala výkon Ivy Vedralové z roku 2007. Výkonem 12,89 m tato věkem ještě dorostenka deklasovala své soupeřky. To uherskohradišťský sprinter Zdeněk Stromšík přepsal svůj vlastní výkon, který zaběhl v roce 2013. Tehdy to bylo 10,51 s. V Hodoníně byl ještě o 4 setiny rychlejší. Tímto získal již třetí titul na tomto mistrovství v nejkratším sprintu a již může vyhlížet další obhajobu v příštím roce na domácím stadionu. Vyrovnaným rekordem šampionátu 185 cm vyhrála skok do výšky při neúčasti dorostenecké mistryně světa Michaely Hrubé Lada Pejchalová, která na MS v Cali získala bronz.
 

Výsledky z MČR mužů a žen do 22 let

Fotogalerie z MČR

Zpět


Novinky

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Tréninky atletických přípravek .

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Otevření areálu ČD od 11.5.2020.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Zrušené závody na stadionu ČD.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Setkání s olympioniky v Lázních Hodonín.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty