Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Úspěšné vystoupení našich atletů na Mistrovství Moravy a Slezska

Ostravská hala hostila v sobotu 6. února Mistrovství Moravy a Slezska dorostenek, dorostenců, juniorek, juniorů, žen a mužů, které se sem vrátilo po mnoha letech. Absence haly nutila moravskoslezské atlety utkávat se v hale v Bratislavě. Je to příjemná změna. Když je mistrovství na domácí půdě, mají závody rozhodně větší náboj. Jediné mínus je, že cesta pro nás trvá dvakrát tak dlouho než do Bratislavy.
Naši atleti ze sektorů a oválu přivezli celkem 10 cenných kovů. O ten nejcennější se zasloužila výškařka Lucie Krtičková, která v sektoru nenašla mezi ženami přemožitelku. Titul si odvezla za výkon 164 cm. Mezi juniorskými sprinterkami byla v rozběhu i ve finále na 60 m nejrychlejší Veronika Paličková. Ta předvedla ve finále ještě lepší výkon než před týdnem ve Vídni (7,59 s) a časem 7,56 s vládne průběžným českým tabulkám mezi juniorkami. V dlouhém časovém programu absolvovala Veronika Paličková ještě běh na 200 m, kde doběhla na druhém místě časem 25,09 s.
Zlatou medaili mezi juniory v běhu na 800 m získal Patrik Sasínek v čase 1:59,83 min. Filip Sasínek v tréninkovém tempu kraloval běhu na 3 km časem 8:25,80 min. Tento čas stačí na průběžné vedení českých tabulek mezi muži. K tomu dokázal také získat bronz na 800 m. Čas 1:54,10 min nasvědčuje, že tento závod měl být spíše velmi kvalitním tréninkem. Stejně jako Paličková i Filip Sasínek absolvoval ve Vídni mítink se slušnou evropskou konkurencí. Zde skončil na druhém místě a časem 1:48,24 min si nejen vylepšil absolutní osobní rekord, ale patří mu i na této distanci nejlepší čas mezi českými muži.
Titul  získal také Filip Dvořák v běhu na 400 m juniorů časem 50,93 s. K té pak přidal ještě čtvrté místo v běhu na 60 m za výkon 7,17 s. Bronzovou medaili si pověsil na krk David Kákona v běhu na 3 km mužů za čas 8:50,41 min. Na stejné distanci obsadil stejnou příčku mezi juniory Martin Rebenda v osobním rekordu 9:09,55 min. Poslední bronz získal v dálkařském sektoru Lukáš Lípa. Ten mezi muži předvedl výkon 653 cm. Sedmé místo pak přidal o dvě hodiny později v trojskoku (13,36 m).
I když se někteří na stupně vítězů neprobojovali, předvedli skvělé výkony a osobní rekordy. Ondřej Kučeřík skončil ve sprintu na 60 m ve finále 6. výkonem 7,24 s. Jakub Škojec obsadil v běhu na 800 m dorostenců časem 2:06,31 min šesté místo. Ve stejném běhu skončil Oldřich Maláník na 11. místě. Jana Myrmusová mezi koulařkami obsadila ve finále 7. příčku výkonem 10,12 m. Na 400 m juniorek skončila Adéla Sedlářová na 7. místě výkonem 61,47 s, na stejné distanci mezi dorostenkami skončila na 9. místě Adéla Šrůtková časem 64,00 s. Darina Dvorská z rozběhu na 60 m žen do finále nenahlédla. Štěpán Voborník z pozice jasného favorita odstoupil z finále běhu na 60 m dorostenců z důvodu lehkého zranění stehenního svalu.
Za zmínku stojí i výkon Sabiny Bočkové, která o den dříve vylepšila svůj osobní rekord na 3 km chůze o téměř vteřinu a o čtyřicet pět vteřin před druhou Terezou Kotáskovou kraluje českým tabulkám mezi žákyněmi právě na této trati. Její čas 17:15,93 minuty je velkým příslibem na nadcházející Mistrovství České republiky v chůzi.