FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Voborník mistr ČR v rekordu šampionátu

Povedené mistrovství ČR žactva
Jako již každoročně hostil Jablonec nad Nisou Mistrovství ČR staršího žactva. Na posledním mistrovském utkání v letošní hale se ve skvělém světle představili i naši žáci. Jako jasná favoritka odjížděla do jablonecké haly Michaela Knotková. V průběžných tabulkách jí patřil před závodem nejrychlejší čas, když jako jediná žákyně v letošní sezoně zaběhla 800 m pod 2:20 minuty (2:18,73 min).
V rozbězích předvedla postup z prvního místa časem 2:27,07 min. Čas to nebyl nejrychlejší a v dalších bězích Michaelu předstihla hned trojice soupeřek. Ve finále bylo ovšem vše, jak tabulky naznačují. I po týdnu stráveném na lyžích Michaela nenechala nikoho na pochybách, suverénně svým soupeřkám „pláchla“ a výkonem 2:20,24 min zvítězila. Druhá v cíli, Kateřina Dlabajová z AK Zlín, zaostala o téměř dvě vteřiny (2:22,22 min), na třetím místě doběhla Kristýna Korelová z TJ Slavoj Stará Boleslav výkonem 2:23,54 min.
Skvěle si vedl také sprinter Štěpán Voborník. Svěřenec Zdeňka Lípy nejprve v sobotním programu postoupil z rozběhů na 60 m do finále časem 7,38 s, aby v těsném souboji o bronzovou medaili podlehl soupeřům a výkonem 7,30 s skončil na nepopulárním 4. místě. Na třetí místo, které obsadil Michal Maček z SK ZŠ Jeseniova Praha, bylo potřeba minimálně vyrovnat osobní rekord 7,28 s. Jasně zvítězil Matěj Krsek, který zaběhl výtečných 7,07 s.
Po zklamání ze čtvrtého místa na šedesátce si chtěl Štěpán spravit chuť na trati 150 m. Tabulkový favorit sto padesátky, Matěj Krsek, se představil na trati 300 m, proto byl boj o medaile zcela otevřený. Štěpán, odhodlaný postoupit do čtyřčlenného finále, zaběhl v rozběhu nejrychlejší čas 17,56 s a pasoval se na jednoho z adeptů na stupně vítězů. To také naplnil a ve finále jasně zvítězil v rekordu mistrovství ČR žactva 17,35 s. O dvě setiny překonal dosavadní rekord Lukáše Šťastného z roku 2006. Druhý v cíli Filip Bárta výrazně zaostal časem 17,73 s, na třetím místě doběhl Matěj Nádhera za 17,75 s.
Posledním účastníkem byl Jakub Zelinka. Tomu se v koulařském sektoru příliš nedařilo a čtyřkilové náčiní poslal nejdál do vzdálenosti 12,06 m a obsadil konečné 15. místo.
Svými výkony si Michaela Knotková a Štěpán Voborník řekli o nominaci do štafety 8 x 200 m krajských výběrů, která byla součástí předprogramu HME v Praze.