Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Filip Sasínek mistrem ČR

O valentýnském víkendu hostila pražská atletická hala Otakara Jandery ve Stromovce republikový šampionát dorostu a juniorů. V něm se představilo i několik zástupců Atletického klubu Hodonín. Účast zdaleka nebyla stoprocentní. Spoustu mladých závodníků zastihla chřipková epidemie a na šampionát nemohli odcestovat. Ani momentálně nejlepší český juniorský běžec Filip Sasínek nebyl zdravotně zcela fit, přesto si v pohodovém tempu dokázal pohlídat titul mistra ČR na 3000 m juniorů. Nejlepším českým juniorským výkonem roku 2015 - 8:35,07 minuty porazil o více než vteřinu druhého v cíli, Dominika Kubce (8:36,49 min). Třetí v cíli, David Kotek, zaostal o další vteřinu (8:37,58 min). Druhým naším zástupcem na trojce byl David Kákona, který časem 9:04,51 min jen těsně zaostal za svým osobním rekordem z Mistrovství Moravy a Slezska (9:04,24 min).
Postup do finále zvládla také Natálie Kolajová na trati 800 m. Časem 2:19,57 min postupovala do osmičlenného finále jako druhá. V nedělním finále svůj čas stlačila o více než vteřinu, ale ani tento (2:18,19 min) nestačil na lepší než čtvrté místo. Z vítězství se radovala Veronika Kosová z Vítkovic časem 2:15,91 min.
Dorostenec Martin Rebenda se do finále nepodíval a v závodě na 800 m skončil výkonem 2:07,77 min na celkovém 15. místě. Lépe si vedla juniorka Tereza Schmidová, která mezi sprinterkami obsadila jedenáctou příčku na 200 m časem 26,42 s.
Již čtrnáct dní před tímto mistrovstvím absolvovali svůj šampionát chodci. Ze tří hodonínských startujících se na stupně vítězů prosadil pouze jeden. Mezi juniory si pro bronzovou medaili došel Alexandr Malysa, který pětikilometrovou trať zvládl za 24:59,00 minuty. Bramborová medaile zbyla na žákyni Sabinu Bočkovou, která bojovala o vavříny na tříkilometrové trati. Časem 18:51,66 minuty vylepšila halový okresní rekord žákyň i žen. Žák Pavel Fišer byl ve svém závodě na 3000 m diskvalifikován.