Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Mladí závodníci úspěšně uzavřeli sezónu

Starší i mladší žáci a žákyně v poslední školní den tohoto roku úspěšně uzavřeli halovou sezónu 2014. Jihomoravský krajský atletický svaz uspořádal 19.12. halovou kvalifikaci na Letní olympiádu dětí a mládeže, která měla naznačit, kdo bude Jihomoravský kraj reprezentovat na této akci v roce 2015. Pro dva nejlepší v každé disciplíně se otevře cesta na závod, kde se ukáže to nejlepší, co celá republika v kategoriích mladšího a staršího žactva má. Olomoucká kvalifikace již napověděla. Rozhodující však bude až aktuální forma žákyň a žáků v letní sezoně, kdy se uskuteční další nominační závody.

Ze třinácti našich atletů celkem devět stanulo na stupních vítězů. Z vítězství se radoval Štěpán Voborník. Na 60 m si ve finále zlepšil halový osobní rekord na 7,32 s a zaostal pouhou setinu za okresním rekordem Jakuba Žurovce (7,31 s). V pohodovém tréninkovém tempu si pro vítězství doběhla také Michaela Knotková. Na trati 800 m mezi staršími žákyněmi nenašla přemožitelku a protnula cílovou pásku v čase 2:34,10 min. Na stejné trati mladších žákyň si vítězství z olomoucké haly přivezla v absolutním osobním rekordu 2:40,39 min Kristýna Čajková. Z druhého místa se na trati 800 m mladších žáků radoval Matěj Hřebačka. Nový osobní rekord 2:43,81 min znamená také nový okresní rekord v kategorii přípravek. Stejná trať byla mezi staršími žáky stříbrná pro Jakuba Škojce (2:34,72 min) a bronzová pro jeho týmového kolegu Jakuba Šuráně (2:35,02 min). Stříbro si z koulařského sektoru odvezl Jakub Zelinka, který jen těsně zaostal za svým okresním rekordem z Bratislavy (11,67 m) a v soutěži vrhl 4 kila vážící náčiní do vzdálenosti 11,46 m. Bronz brala mezi staršími žákyněmi Zuzana Dymáčková na trati 800 m časem 2:42,03 min. Bronz si z finále ve sprintu na 60 m přivezla Kateřina Maňásková. Již v rozběhu si zlepšila osobní rekord na 9,03 s. Ve finále si o pět setin pohoršila (9,08 s). Finále B ovládla Tereza Vyplašilová, která také zlepšila svůj osobní rekord (rozběh 9,21 s, finále 9,16 s) a celkově obsadila 5. místo. Se 4. místem se musela spokojit Gabriela Zugarová mezi mladšími žákyněmi. Trať 800 m zvládla za 2:48,09 min. Páté místo obsadila koulařka Kateřina Kubová v osobním rekordu 8,17 m. Osmé místo mezi staršími žákyněmi obsadila Natálie Němečková ve sprintu na 60 m (rozběh 8,73 s, finále B 8,82 s).