Aktuálně

Běžkyně Michaela Knotková má za sebou úspěšnou sezonu

Mladičká hodonínská závodnice má za sebou velmi úspěšnou sezonu. Po mistrovském titulu na 800 m v hale si připsala tato žákyně specializovaných atletických sportovních tříd při ZŠ U Červených domků další velký úspěch. Jako ještě mladší žákyně (ročník 2001) se dokázala prosadit mezi staršími soupeřkami i na mistrovství republiky pod otevřeným nebem, které se konalo v druhé polovině záři v Plzni.
Jako obhájkyně titulu z halové části sezony patřila mezi favoritky, ale v letní sezoně ukazovaly soupeřky, že i jejich forma je na vysoké úrovni, a nic nebylo předem rozhodnuto. Na plzeňském stadionu se Michaela dokázala s přehledem kvalifikovat do devítičlenného finále z prvního místa ve svém rozběhu časem 2:23,78 min.
Finále, které se konalo o den později, rozběhla velmi dobře takticky a až v posledních metrech podlehla vítězce z Frýdku-Místku Petře Pavláskové (ročník 1999), která zaběhla nejrychlejší letošní osmistovku mezi žákyněmi 2:15,73 min. Knotková, jako nejmladší ve finále, zlepšila své osobní maximum na skvělých 2:16,52 min. Třetí v cíli Anna Suráková z TJ Sokol SG Plzeň-Petřín již zaostala o téměř tři vteřiny (2:19,68 min).
První dva závodníci z domácího šampionátu se přitom nominovali na Mezistátní utkání mezi výběry České republiky, Chorvatska, Maďarska, Slovenska a Slovinska, které hostil poslední víkend v září slovinský Maribor. Na netradiční trati 600 m se Michaela prala se soupeřkami velice statečně a ve finiši jim nedala šanci. Jako nejmladší ze startovního pole si vystoupala pro zlatou medaili za výkon 1:35,55 min. Tímto časem svěřenkyně Antonína Slezáka překonala okresní rekord své věkové kategorie. Tento výkon, stejně jako medailový výkon z Mistrovství ČR, je i novým rekordem Moravy a Slezska.
Svým výkonem na mezistátním utkání pomohla Michaela k druhému místu české dívčí výpravy pouhých šest bodů za Maďarkami (208 vs. 214).
Na mistrovství ČR se dařilo i dalším závodníkům. Sprinter Štěpán Voborník, který trénuje pod křídly trenéra Zdeňka Lípy, se dvakrát podíval do finále hladkých sprintů. Ve finále stopadesátky obsadil skvělé páté místo v čase 17,49 s a jen tři setiny zaostal za svým osobním rekordem z rozběhu (17,46 s). O dvě příčky hůře dopadl na šedesátce, kde předvedl ve finále čas 7,37 s (7,41 s rozběh, 7,29 s semifinále – osobní rekord).
Sedmým místem se prezentovala chodkyně Sabina Bočková. Tato ještě mladší žákyně zaostala pouhou setinu za svým osobním maximem na 3 km trati (19:07,71 min). Desáté místo obsadila v kladivu Natálie Zelinková výkonem 32,23 m (na finále bylo potřeba hodit 33,94 m). Jedenácté místo vybojoval Pavel Fišer v chůzi žáků výkonem 20:34,51 min. Jan David bohužel v kladivářském sektoru nezaznamenal ani jeden měřený pokus a obsadil poslední příčku.
 

Výsledky Maribor

Výsledky MČR žactva

Zpět


Novinky

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Co nás čeká v nejbližší době.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem SpoluNaStartu 1.6.2020.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Tréninky atletických přípravek .

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Otevření areálu ČD od 11.5.2020.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty