Aktuálně

Republikové šampionáty v roce 2015

Na zasedání Předsednictva Českého atletického svazu se rozhodlo o kandidaturách jednotlivých subjektů ucházejících o organizaci republikových šampionátů v příštím roce, a v případě „velkého“ mistrovství pro rok 2016.

A nebyla to volba jednoduchá, neboť mezi sebou leckdy soupeřilo více vysoce kvalitních kandidatur. To byl případ především březnového mistrovství v krosu, o jehož pořadatelství se ucházely hned čtyři lokality a každá se mohla opřít o silné argumenty. Areál poblíž Horažďovic se může pochlubit svoji stále zvyšovanou kvalitou a úspěšnými minulými ročníky, taktéž ověřená a neméně atraktivní oblast v Baldovci skýtá tu pravou krosovou „divočinu“ a dvě zcela nové lokality nabízejí výjimečnou kvalitu zázemí a nevšední, fotogenickou lokalitu spojenou s jednou s golfem klasickým (pražský Motol), jednou fotbalovým (Rumburk). A právě areál ve šluknovském výběžku nakonec pořadatelství získal. „Všechny předložené kandidatury byly výjimečné, ale vyhovět jsme mohli jen jedné. Snad to neodradí tentokrát nevybrané, aby se o pořadatelství šampionátu ucházeli v budoucnu,“ prohlásil předseda ČAS Libor Varhaník.

Obdobná situace, byť v menším provedení, se sešla u šampionátu do 22 let, který se bude konat na konci letních prázdnin školního roku. Zde byla upřednostněna kandidatura Hodonína se zrekonstruovanou dráhou před tou pražské Slávie. Ale ani tradiční a ověřený pořadatel z Edenu zkrátka nepřišel, uspěl totiž v souboji na dálku o šampionát žáků s protikandidáty z Třince, Ústí nad Orlicí a Břeclavi. Klání školou povinných se uskuteční v termínu 19 – 20. 9. 2015. Z poražených se dočkalo náhrady Ústí nad Orlicí, které počátkem května uspořádá MČR v běhu na 10 000 m, přičemž rivaly jim v tom byli zástupci Brna a Břeclavi.

Pro další mistrovství byl vždy jen jeden kandidát a všichni byli shledáni způsobilými dané šampionáty uspořádat. Vícebojaři se tak koncem května vydají do Staré Boleslavi, šampionát dorostenců a juniorů - pro vysoké počty startujících přezdívaný Gigant - se uskuteční 20. a 21. 6. v Ostravě a klání nejlepších tuzemských týmů zavítá 6. 9. na pražskou Julisku, známou mj. každoročním Memoriálem Josefa Odložila.

Zasedání též určilo pořadatele mistrovství mužů a žen na dráze, kteří jsou pro význam a náročnost šampionátu voleni s téměř dvouletým předstihem. Kde tedy uvidíme domácí vrchol v olympijském roce 2016? Tam, kde tomu tak bylo již v letech 2008 a2013, tedy v jihočeském Táboře. „Zdejší symbióza města s klubem by mohla být dávána za vzor,“ pochválil předkladatele Varhaník.

Adam Pražák, foto: M. Olšan

Zpět


Novinky

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Tréninky atletických přípravek .

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Otevření areálu ČD od 11.5.2020.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Zrušené závody na stadionu ČD.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Setkání s olympioniky v Lázních Hodonín.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty