Aktuálně

Běžkyně Tereza Korvasová má světový bronz

Běžkyně Tereza Korvasová má světový bronz
Světový šampionát „vrchařů“ se konal 14. září v působivém prostředí mramorového lomu v italském Cassete di Massa. Šlo o jednu z nejtěžších tratí za poslední roky, výběhy byly místy tak prudké, že si bylo třeba při běhu vypomáhat nataženými lany podél cesty. Juniorky byly této pasáže ušetřeny, nicméně ani pro ně nebyla cesta nahoru procházkou růžovou zahradou.
Hodonínské barvy reprezentovala juniorka Tereza Korvasová. Odchovankyně sportovních tříd při ZŠ U Červených domků byla do týmu nominována až dodatečně, protože se kvůli zranění nezúčastnila kvalifikačního závodu. „ Neběželo se mi úplně dobře, prostě to po tréninkovém výpadku nebylo ono,“ podotkla Korvasová. Ale i přes to, že se o své nominaci dozvěděla ani ne týden před závodem, dokázala obsadit ve světové konkurenci slušné 20. místo. „ Trať byla pro mne velmi náročná – z části kvůli výpadku v tréninku, z části protože to byl pouze běh nahoru“ dodala Korvasová.
Nejlépe se z české výpravy představila juniorka Michaela Stránská, ta se postupně dokázala propracovat až na úžasné třetí místo. Na téměř čtyřkilometrovém výběhu na mramorový masiv nestačila Michaela Stránská pouze na Němku Kistnerovou a Uganďanku Chesangovou. Stupně vítězů si přitom okusila hned dvakrát, když spolu s kolegyněmi z týmu Carmen Idris Beshirovou (9. místo) a Terezou Korvasovou vybojovala bronz i v soutěži družstev. Mohlo být přitom ještě o trochu lépe. Se stříbrnými běžkyněmi z USA měly totiž české závodnice stejně bodů a rozhodly pouhé dvě vteřiny, o které byla Američanka Ruskanová dříve v cíli než naše Beshirová. Svým způsobem se tak v „bledě modrém“ opakovala situace z předchozího evropského šampionátu s tím zásadním rozdílem, že tenkrát vybyla na Češky nepopulární „brambora“, zatímco teď šlo „jen“ o hodnotu medaile. Tu nejcennější pak vybojovaly Němky, když se ke stříbrné Kistnerové přidala šestá Balcarczyková.

T.K.

Zpět


Novinky

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Tréninky atletických přípravek .

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Otevření areálu ČD od 11.5.2020.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Zrušené závody na stadionu ČD.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Setkání s olympioniky v Lázních Hodonín.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty