Aktuálně

Veronika Paličková těsně od postupu na Olympiádu mládeže

Sprinterka Veronika Paličková bojovala ve dnech 30.5. až 1.6. o postup na Olympiádu mládeže, která proběhne v čínském Nankingu. Evropskou kvalifikaci hostilo ázerbájdžánské Baku, kde Veronika bojovala hned na dvou distancích. Lepšího umístění dosáhla na kratší z nich. Z rozběhu na 100 m hladce postoupila z prvního místa ve svém běhu a potvrdila, že i bez nedovolené podpory větru umí běhat rychle. Čas 11,98 s je nejrychlejší stovka v republice v kategorii dorostenek.
Finálový závod je ovšem něco úplně jiného. Z něj měly zaručený postup do Číny první čtyři sprinterky v cíli. I přes skvělý start a výborných prvních 60 m nedosáhla Veronika na postup a v cíli po vyhodnocení cílové kamery skončila na 6. místě výkonem 12,11 s. Soupeřka z Francie i čtvrtá, nakonec postupující sprinterka z Rumunska, měly shodný čas 12,10 s. Vítězka z Polska Ewa Swoboda jasně zvítězila časem 11,66 s.
Na dvousetmetrové trati Veronika již na postup do finále nestačila. Letošní nejlepší výkon 24,86 s stačil v součtu čtyř rozběhů na konečné 12. místo. I tak se ukázalo, že Veronika patří ve své kategorii mezi nejlepší sprinterky v Evropě.

 

Zpět


Novinky

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Tréninky atletických přípravek .

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Otevření areálu ČD od 11.5.2020.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Zrušené závody na stadionu ČD.

Více

Aktuálně

Přidali jsme nový článek v sekci Aktuálně s názvem Setkání s olympioniky v Lázních Hodonín.

Více

Všechny


Podporují nás

Město Hodonín

Jihomoravský kraj

Moravské naftové doly

Teamstore


Asport


Jih 2000


Hotel Panon Hodonín


S auto group


Papírenské zboží Hodonín


AF Power


S auto group


Korelis - LED design, svítidla, projekty