Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Další český rekord pro Filipa Sasínka

Víkend 25. a 26. ledna byl pro naše závodníky opět rekordní. Atletická hala Elán v Bratislavě i olomoucká hala přinesly kromě spousty osobních rekordů také několik rekordů oddílových, okresních a dokonce jeden český.
O překonání již letitého českého rekordu na 1500 m juniorů v hale se postaral Filip Sasínek. Ten již loni na této trati přepsal rekord v kategorii dorostenců. V rámci bratislavského mítinku Elán, kterého se zúčastnili závodníci z celé Evropy, nenašel na této trati přemožitele ani mezi dospělými. Časem 3:51,32 minuty překonal rekord Jana Holberga z Vítkovic, který držel časem 3:51,5 minuty již od roku 1979.
Ve stejném závodě se postarala o překonání okresního maxima Žanety Kempné na 1500 m juniorek Tereza Korvasová. Ta z něj výkonem 4:50,13 minuty ukrojila pět vteřin. Tento výkon znamenal pro Terezu celkové osmé místo v závodě. Stejné umístění si z Bratislavy odvezla i Natálie Kolajová na trati 400 m. Letošní nejlepší čas pod střechou si vylepšila na 60,11 s. O stupínek lépe dopadl Dominik Kubalák. Ten zaostal za svým letošním nejlepším výkonem o více jak půl vteřiny a čas 51,13 s znamenal celkové sedmé místo.
V rozbězích na 60 m otestovala formu také Veronika Paličková. Ta se postupně lepšila. V běhu A zaběhla 7,68 s a v běhu B ještě dvě setinky ubrala. Nyní jí patří průběžně druhé místo v českých tabulkách mezi dorostenkami. Vylepšit se jej pokusí hned o následujícím víkendu při Mistrovství Moravy a Slezska, které se uskuteční jako každoročně opět v Bratislavě. V rozbězích na 60 m žen soutěžila i Darina Dvorská, které se nepodařilo posunout svůj osobní rekord a předvedla časy 8,92 s a 9,01 s.
Den před Elán mítinkem dospělých se konal mládežnický mítink Olympijských naději. Zde do své sbírky přidala okresní rekord mladší žákyně Michaela Knotková. Na neobvyklé trati 500 m ji porazila pouze o pět let starší slovenská závodnice a Michaela si doběhla pro rekord na druhém místě časem 1:19,16 min. Okresní rekord do sbírky rodiny Sasínků přidal tentokrát mladší ze sourozenců Patrik. Na trati 600 m doběhl v čase 1:26,72 minuty na 4. místě a překonal tak rekord Jindřicha Goiše o téměř 20 vteřin.
Halové osobní rekordy dovezli i další závodníci. David Herka obsadil 4. místo na trati 500 m výkonem 1:09,55 minuty, David Kákona získal 9. místo na 1500 m časem 4:24,96 min., Kateřina Korvasová doběhla na 10. místě na 500 m časem 1:27,25 min. a Adéla Herzánová obsadila v obou rozbězích na 60 m s překážkami shodně 6. místo za výkony 10,32 s, resp. 10,48 s. V rozbězích na 60 m si vylepšil halový osobní rekord Ondřej Kučeřík, který v běhu A proťal cílovou pásku v čase 7,43 s, v běhu B pak čas vylepšil na 7,36 s. Stejně si vedla Kateřina Borotová na stejné sprinterské trati 9,09 s, resp. 9,04 s.
Celkem jedenáct závodníků vyrazilo také do olomoucké haly bojovat o vavříny při Mistrovství Moravy a Slezska ve vrhu koulí. I zde se podařilo získat závodníkům mnoho osobních rekordů a jednu medaili, kterou ukořistil Patr Tancer, když své pětikilové náčiní vrhl do vzdálenosti 13,23 m. Tento vrh mu zajistil celkové třetí místo mezi dorostenci. Ostatní závodníci již skončili pod stupni vítězů. I tak mohou být s osobními rekordy spokojeni. Jana Myrmusová v kategorii žen obsadila šestou příčku v novém okresním rekordu 10,42 m. Stejné umístění získali i Veronika Solaříková v kategorii juniorek (koule 4 kg – 8,30 m) a Natálie Zelinková v kategorii žákyň (koule 3 kg – 9,48 m). Ostatní závodníci si vedli následovně: Lenka Küchlerová (7. místo – koule ženy – 9,45 m), Jakub Zelinka (8. místo – koule žáci – 10,40 m), Roman Kutil (11. místo – koule dorostenci – 8,98 m), Lukáš Fifka (12. místo – koule dorostenci – 7,95 m), Julie Solaříková (13. místo – koule žákyně – 7,94 m), Marek Mikeska (14. místo – koule junioři – 9,99 m), Jan David (14. místo – koule žáci – 7,70 m).