Atletický klub Hodonín

FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Nultý ročník All For Power maratonu a půlmaratonu se vydařil

Letos jsme zakončili sezonu netradičním způsobem. V sobotu 19.10. v půl desáté ráno odstartovalo 27 závodníků z parkoviště Slovanského hradiště v Mikulčicích na tratě o délkách 10 km, 21,1 km (půlmaraton) a 42,2 km (maratonu). Proč jsme se letos rozhodli právě pro tuto variantu? Každý rok končíme sezonu na dráze, ale kvůli plánované rekonstrukci sektorů a oválu a kvůli tomu, že fotbalisté mají zrenovovanou trávu, jsme museli vymyslet něco jiného. Abychom to všechno v poklidu zvládli a akce měla svou kvalitu, byl náš cíl maximálně 30 – 40 účastníků. Třicítka přihlášených byla ideální. Na start nakonec nastoupilo 27 závodníků, z toho šest běželo deset kilometrů, 18 půlmaraton a 3 celý maraton.
Počasí běžcům přálo. Slunné, poměrně teplé počasí předznamenávalo kvalitní výkony. Na příjezdové cestě k památníku běžci absolvovali podle délky tratě dva, čtyři nebo osm pětikilometrových okruhů, případně kousek navíc. S desetikilometrovou tratí se nejlépe vypořádal Tomáš Slezák. Ten zvládl dvě kola za 41:39,3 minuty. Necelé dvě minuty v cíli ztratila Jana Kadlecová, které zvládla trať za 43:33,4 minuty. Na třetím místě doběhl Martin Rebenda. Tento starší žák AK Hodonín zvládl desítku za 43:59,9 min.
Půlmaraton obsadilo nejpočetnější pole běžců. Od začátku běžel sólozávod Filip Sasínek. Úspěšný hodonínský běžec na střední tratě si poprvé vyzkoušel tuto nelehkou trať a zvládl ji bravurně. Časem 1:17:26,5 hod. si nejen zasloužil vítězství, ale také ustanovil nový okresní rekord v kategorii dorostenců. Na druhém místě doběhl Filipův tréninkový kolega David Kákona v čase 1:23:14,9 hodiny. Okresní rekord ustanovil také žák Dominik Bartoník. Tréninkový kolega prvních dvou zvládl trať o délce 21,1 km za 1:24:13,3 hod. Kromě jednoho závodníka dorazilo do cíle všech 17 startujících.
Na maratonskou trať vyrazili nakonec pouze tři závodníci. Do poloviny závodu běželi všichni tři závodníci pohromadě. Přesně po půlmaratonu se ovšem rozdělili a začalo se závodit. Nakonec byl v cíli nejrychleji Pavel Ryba. Bývalý závodník AK Hodonín a nyní hobby běžec měl dobojováno v čase 4:09:15,8 hodiny. Lukáš Lípa proťal cílovou pásku na druhém místě v čase 4:30:25,3 hodiny a třetí Jiří Šikula uzavřel celou akci v čase 4:54:42,2 hodiny. Pro všechny tři to byl první maraton v životě.
Musíme také moc poděkovat všem zúčastněným za skvělou atmosféru, rozhodčím za pomoc při měření časů, počítání kol, předávání cen nebo obsluhování občerstvovací stanice. Neposlední díky patří také Dr. Františku Synkovi, který nám umožnil pohybovat se v okolí památníku. Doufáme, že z tohoto závodu vznikne tradice a příště se tu sejde minimálně padesátka běžců a oslavíme oficiálně první ročník.
Tímto jsme uzavřeli úspěšnou sezonu 2013, ve které jsme získali mnoho vavřínů a skvělých úspěchů. Již nyní probíhají první soustředění a byla zahájena příprava na nelehkou sezonu 2014, ve které bude na co navazovat.
Těší nás také to, že započala rekonstrukce sektorů. Pomalu mizí staré povrchy a podklady a již nyní přemýšlíme nad nějakým pěkným závodem k otevření stadionu po rekonstrukci. K osmdesátému výročí registrace našeho klubu je to určitě zasloužený dárek i vzhledem k našim úspěchům a dlouholeté tradici.