FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Sasínek bronzový na MČR dvaadvacítek

Úspěšné vystoupení závodníků na Mistrovství České republiky do 22 let

O víkendu na přelomu měsíce srpna a září se konalo v Ústí nad Orlicí Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let, kde se představila osmička našich atletů. Ve velké konkurenci závodníků ročníků 1991 – 96 bojoval o vavříny nejlépe Filip Sasínek, který jako jediný dokázal přivést cenný kov. Na trati 3 km překážek dokázal konkurovat závodníkům i o pět let starším a v novém osobním a okresním maximu 9:19,04 min získal bronzovou medaili.
Velkou smůlu měli závodníci, kteří skončili těsně pod stupni vítězů. Diskařka Jana Myrmusová má letos vyrovnanou formu a téměř všechny letošní závody házela za svůj osobní rekord z předminulé sezony. I v tomto závodě dokázala své jeden kilogram vážící náčiní hodit za tuto hranici, a to hned třikrát. Nejdelší pokus měřil 40,53 m, což byla stejná hodnota jako výkon bronzové závodnice Veroniky Süssnerové z České Lípy. O bramborové medaili pro Myrmusovou rozhodl až kratší druhý pokus. Stejné umístění veze ze šampionátu zklamaná dorostenka Veronika Paličková. Její finálový čas na 100 m 12,13 s nestačil na lepší umístění. Na bronzovou medaili stačilo běžet o dvě setiny rychleji, na stříbro o tři. Vítězka dosáhla času 11,97 s. Na čtvrtém místě doběhla i Tereza Korvasová v běhu na 1500 m. Posledních dvě stě metrů finišovala a předbíhala jednu soupeřku za druhou. Na stupně vítězů to bohužel v cíli nestačilo. Nejlepším letošním časem 4:43,05 min zaostala za medailí o 2,5 vteřiny.
Ve skvělém světle se předvedl skokan Filip Dittrich. Ten startoval nejprve v sobotním závodě trojskokanů. Zde mu rozhodčí změřili nejdelší pokus ve vzdálenosti 14,34 m, což v konečném účtování stačilo na celkové 5. místo. Stejné umístění získal i v nedělním závodě dálkařů. Dlouho se pohyboval na medailovém umístění. Bohužel pro Filipa v posledních dvou sériích soupeři posunuli své výkony a odsunuli jej na konečné páté místo za výkon 694 cm.
Na okresní rekord žen do 22 let dosáhla při svém druhém závodě kariéry na trati 3 km překážek Adriana Slaníková. Ta si své první vystoupení z ligového kola v Třinci vylepšila o 34 vteřin a časem 12:20,17 min obsadila konečné 7. místo. O jedno umístění lépe skončila o den dříve na trati 5 km časem 20:15,06 min.
V soutěži výškařek se představila Lucie Krtičková. Se svým letošním nejlepším výkonem 171 cm určitě myslela na vyšší příčky, než bylo její konečné 7. místo za výkon 163 cm. Na medaili by Lucie musela vylepšit svůj osobní rekord 173 cm ještě o další dva centimetry. Sedmé místo obsadila také dorostenka Natálie Kolajová v běhu na 400 m. Z rozběhů postoupila hladce časem 58,23 s. V nedělním finále šlo znát, že Natálie prodělala nemoc a ve finále doběhla v čase 59,22 s na zmíněném sedmém místě. Zopakování rozběhového času by znamenalo zisk bronzové medaile.