FB telefon +420 606 394 440 e-mail akhodonin@seznam.cz

Aktuálně

Zlatá tretra 2013 se vyvedla

Ostrava se pomalu stává hlavním městem atletického dění. Letos se konal již 52. ročník mítinku Zlatá tretra. Od minulého ročníku se mnohé změnilo včetně nové kryté tribuny a nového povrchu oválu a sektorů. Rekonstrukce nekončí a v následujících letech se diváci dočkají nové tribuny i v zatáčkách a podle všeho bude nedaleko stadionu vedle ČEZ arény stát také nová atletická hala s dvousetmetrovým oválem.
Hlavnímu programu prestižního mítinku předcházel předprogram, kde se představili i naši atleti. V průběhu měsíce před Zlatou tretrou se konaly nominační závody pro Čokoládovou tretru, ve které se utkali ti nejmenší. Z jednotlivých nominačních závodů postupoval vždy jen vítěz své kategorie.
Naši nejmladší závodníci se 5. června zúčastnili nominačního kola Čokoládové tretry v Prostějově. Vítězové těchto nominačních závodů, které probíhaly v osmi městech severní Moravy, postoupili do finále. Postup do finále si prvním místem na 100 m časem 19,01 s zajistil Jan Lacko (2006). Jeho dvojče Martin skončil třetí a na Honzu měl ztrátu 1,37s (20,38 s). Veronika Lacková (2002) v silné konkurenci doběhla na třístovce druhá za 52,97 s. Poslední ze zástupců AK Hodonín byla Klára Lněníčková (2004), ta svoji dvousetmetrovou trať zvládla v čase 36,92 s. Na vítězství bylo nutné zaběhnout 34,43 s. Patronem těchto závodů byl světový rekordman a olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný, který mladým atletům předával medaile.
V předprogramu se představil nejmladší člen Jan Lacko, který jako vítěz nominačního závodu startoval v běhu na 100 m. Zde si před tisíci diváky vylepšil svůj kvalifikační výkon a skončil na 7. místě v čase 18,89 s. Vedlo se i ostatním účastníkům. Filip Sasínek v běhu A na 800 m finišoval na druhém místě pro nový osobní rekord 1:52,76 min. Podobně se vedlo i jeho mladšímu bratrovi Patriku Sasínkovi, který si v běhu B na téže trati vylepšil osobní rekord na 2:03,49 min a skončil na 7. místě. Jen těsně za Patrikem na 8. místě finišoval Dominik Bartoník, který si zlepšil osobní rekord na 2:06,56 min. Ostatní starty sice osobní rekordy nepřinesly, ale výrazná umístění ano. Veronika Paličková v běhu A na 100 m tuto trať opět zaběhla pod 12 s. Náročný víkendový program MČR se promítl v silách mladé závodnice, přesto čas 11,98 s této dorostence zajistil 4. místo mezi ženami. Tereza Korvasová bojovala v B běhu na 800 m. Do cíle doběhla na 4. místě v letošním maximu 2:20,72 min. V rychlejším běhu A na této trati bojovala o vavříny Natálie Kolajová. Ta cílovou pásku proťala na 5. místě v čase 2:12,99 min. Posledním účastníkem osmistovek byl David Herka, který v běhu B této tratě opět zvládl běžet pod dvě minuty a výkon 1:59,44 min znamenal v tomto běhu druhé místo. Celkem se dařilo i čtvrtkařům, kteří zaostali za svými osobními rekordy jen těsně. Dominik Kubalák v C běhu dosáhl na 4. místo za 49,55 s, Jakub Žurovec v D běhu na druhé místo za 50,62 s a Ondřej Kučeřík ve stejném běhu na 6. pozici za 52,16 s.